Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Húževka: Chceme získať titul

Sportnet|Publikované 1. mar 2009 o 23:00

Útočník Peter Húževka patrí medzi tohtosezónne posily HC Košice. Prišiel z Trenčína s tým, aby sa v metropole východu dočkal úspechu. V prípade

oceliarov by to bol zisk titulu. Košice naň čakajú už desať rokov. V ceste za vytúženým cieľom im stojí v prvom kole play-off Banská Bystrica.

KOŠICE. Pred touto sezónou, alebo počas nej pribudli do kádra Košíc brankár Hudáček. Obrancovia Tabaček, Chmelo, Kozák, Slovák, Deyl, Grman a útočníci: Húževka, Kopecký, Sýkora, Petričko. Center tretieho útoku Peter Húževka sa ukázal ako platná posila. Je mimoriadne platný v defenzíve, zdobí ho čierna robota, bojovnosť, dôraz v súbojoch. V kanadskom bodovaní sa zatiaľ zastavil na cifre 40, dal 22 gólov, nazbieral 18 asistencií, našiel sa vo formácii s Kmiťom a Kopeckým.

Dosiahnuť cieľ

Peter vie, že do Košíc prišiel s víziou vydarenej sezóny. No a teraz prišiel čas, keď sa bude lámať chlieb. "Sme tu preto, aby sme dosiahli náš spoločný cieľ, spravili titul, na ktorý sa v Košiciach už tak čaká. Jednu métu sme už v tejto sezóne dosiahli, vyhrali dlhodobú časť. No teraz je pred nami to dôležitejšie, potvrdiť to prvé miesto v play-off, chceme získať titul," povedal nám 31 ročný urastený center.

Dohrávať súboje

Košičania boli v tejto sezóne naladení zväčša na víťaznú nôtu. Húževka vraví, že do štvrťfinále vstúpia patrične nabudení. "Neberieme to tak, že hráme len proti Bystrici, ktorá skončila ôsma. Sezóna ukázala, že v tejto lige dokáže poraziť každý každého. Nemyslím si, že to bude ľahké. Bystrica môže hrať uvoľnene, nemá čo stratiť. To od nás sa čaká postup."

Domáci ľad, podpora divákov, to by mala byť výhoda oceliarov v úvode série. "Do štvrťfinále chcem vstúpiť výhrami. Musíme hrať do tela, dohrávať súboje, aby Bystričania vedeli kam prišli. Doma im musíme dať najavo, kto bude udávať tón," dodal "Húžva" pred prvým duelom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.