Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Huszárik očakáva búrlivé prostredie

Čaká ich dohrávka. Poprad sa predstaví v Rimavskej Sobote. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 16. mar 2016 o 00:00

Dva dôležité zápasy majú pred sebou futbalisti druholigového FK Poprad.

Zajtra ich čaká dohrávka 20. kola v Rimavskej Sobote, v nedeľu domáci duel s Prešovom.

POPRAD. Záver základnej časti súťaže sa blíži a ak sa chcú Popradčania prebojovať do prvej šestky, potrebujú zabrať. Momentálne im v tabuľke patrí nepostupové siedme miesto. Na šiesty Bardejov strácajú tri body.

„Nezvládli sme prvý polčas. Nepremenili sme v ňom šance a to rozhodlo. Loky hrala to, čo potrebovala. Nechcela tu prehrať, hlavne po tom, čo sa stalo s Dolným Kubínom. Neviem, či sme na ihrisko vyšli pod tlakom, v druhom polčase to už začalo fungovať,“ povedal po prvom jarnom súboji s Lokomotívou Košice (1:1) brankár FK Poprad Róbert Huszárik.

Po predčasnom odstúpení Dolného Kubína zo súťaže sa tabuľka výrazne zmenila. Najviac na to doplatili práve Popradčania.

„Atmosféru v kabíne to neovplyvnilo. V prvom polčase sme sa prispôsobili hre súpera. Ak sa chceme dostať do šestky, s takýmito súpermi musíme jednoznačne vyhrávať. Myslím si, že káder na to máme,“ zdôraznil gólman Popradu.

Majú to vo svojich rukách

Rimavská Sobota je po odstúpení Dolného Kubína na samom chvoste tabuľky. Tri body však hosťom určite nedaruje zadarmo.

„Máme pred sebou ešte tri ťažké zápasy. Ani Rimavská Sobota ešte nie je na odpis. Čaká nás tam búrlivé prostredie. Stále to máme vo svojich rukách. Nemôžeme sa pozerať okolo, na iné výsledky. Keď budeme hrať svoju hru, šestku si uhráme,“ uzavrel Róbert Huszárik.

Súvisiace články