Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Husárovej deblový triumf v Budapešti s poradovým číslom 21

SITA|Publikované 30. júl 2006 o 17:57

BUDAPEŠŤ 30. júla (SITA) - Momentálne skvelú deblovú formu pretavila slovenská tenistka Janette Husárová v zisk druhého turnajového titulu v rozpätí dvoch týždňov. Po víťazstve v sicílskom Palerme si ...

BUDAPEŠŤ 30. júla (SITA) - Momentálne skvelú deblovú formu pretavila slovenská tenistka Janette Husárová v zisk druhého turnajového titulu v rozpätí dvoch týždňov. Po víťazstve v sicílskom Palerme si spoločne s talentovanou Holanďankou Michaellou Krajicekovou vychutnali triumfálny pocit aj na antuke v Budapešti. V nedeľňajšom popoludňajšom finále na podujatí Tippmix Grand Prix s dotáciou 145 000 USD ako tretí nasadený pár zdolali nenasadené Češky Renatu Voráčovú s Luciou Hradeckou po boji 4:6, 6:4, 6:4. Pre Husárovú je to deblový titul s poradovým číslom 21, druhý budapeštiansky (po roku 2001) a zinkasovala zaň polovicu z víťaznej prémie 6750 USD.

Tridsaťdvaročná fedcupová reprezentantka vyhrala prvé dva deblové turnaje na okruhu WTA už pred 10 rokmi, keď sa tešila v Palerme a v Marii Lankowitz. V roku 2002 sa stala v Los Angeles po boku Rusky Jeleny Dementievovej majsterkou sveta vo štvorhre.


Štvorhra - finále:

Janette Husárová, Michaella Krajiceková (3-SR/Hol.) - Renata Voráčová, Lucie Hradecká (ČR) 4:6, 6:4, 6:4


Prehľad víťazných turnajov Janette Husárovej na okruhu WTA vo štvorhre (21):

2006: Budapešť (s Holanďankou Michaellou Krajicekovou), Palermo (s Krajicekovou)

2005: Tokio (s Ruskou Jelenou Lichovcevovou)

2004: Linz (s Ruskou Jelenou Lichovcevovou), Estoril (so Švajčiarkou Emmanuelle Gagliardiovou), Dubaj (so Španielkou Conchitou Martinezovou)

2002: MS WTA Tour v Los Angeles (s Ruskou Jelenou Dementievovou), Luxemburg (s Belgičankou Kim Clijstersovou), Moskva (s Dementievovou), San Diego (s Dementievovou), Berlín (s Dementievovou), Doha (so Španielkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou)

2001: Palermo (s Taliankou Tathianou Garbinovou), Budapešť (s Garbinovou), Bogota (s Garbinovou), Gold Coast (s Taliankou Giuliou Casoniovou)

2000: Varšava (s Garbinovou)

1998: Bogota (s Argentínčankou Paolou Suarezovou)

1997: Auckland (s Belgičankou Dominique van Roostovou)

1996: Palermo (s Rakúšankou Barbarou Schettovou), Maria Lankowitz (s Ukrajinkou Natašou Medvedevovou)


Súvisiace články