Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Husárová si pamätá vzostupy i pády

Sportnet|15. júl 2006 o 00:00

Najskúsenejšou hráčkou Slovenska v Pohári federácie je JANETTE HUSÁROVÁ (32), reprezentuje od začiatku nášho tímu v súťaži v sezóne 1994. Pred štyrmi rokmi bola členkou víťazného družstva, ten istý rok sa stala s Ruskou Dementievovou aj majsterkou sveta .

Vo víkendovom semifinále Pohára federácie Belgicko - USA sú jednotkami svojich tímov Kim Clijstersová a Jill Craybasová. FOTO - SITA/AP

Najskúsenejšou hráčkou Slovenska v Pohári federácie je JANETTE HUSÁROVÁ (32), reprezentuje od začiatku nášho tímu v súťaži v sezóne 1994. Pred štyrmi rokmi bola členkou víťazného družstva, ten istý rok sa stala s Ruskou Dementievovou aj majsterkou sveta vo štvorhre. Vyhrala 19 turnajov vo štvorhre, vo svetovom rebríčku bola najvyššie na 31. mieste v singli (január 2003) a na 3. mieste v debli (apríl 2003). Po zdravotných problémoch s kolenami sa zameriava už len na štvorhru.

Spomeniete si ešte na začiatky Slovenska v Pohári federácie?

"Matne, lebo sa mi to vidí ako veľmi dávno. Po rozdelení federácie začínalo Slovensko v najnižšej kategórii, v rakúskom Bad Waltersdorfe sme zdolali Litvu, Grécko aj Gruzínsko a postúpili vyššie. V tíme hrali aj Karina Habšudová, Radka Zrubáková, Katka Studeníková, viedol nás kapitán Jan Kukal. Spolu so mnou zostal dodnes aj kondičný tréner Mišo Kovarčík."

Slovenský tím striedal potom slabšie roky s lepšími, vrchol prišiel v roku 2002.

"Áno, v tej sezóne sme sa stretli veľmi dobrá partia: Daniela Hantuchová, Martina Suchá, Henrieta Nagyová a ja. Každá hráčka mala vydarený rok a všetky detaily zapasovali do seba. Neskôr prišiel pád, vlani sa Slovensko zosunulo až do euro-africkej zóny. Verím, že keď v tíme tenisovo dozrejú mladé hráčky, úspech spred štyroch rokov sa dá zopakovať."

V Pohári federácie ste mali prestávky. Ako dnes beriete pozvánku do reprezentácie?

"Nehrala som v čase, keď boli v tíme rozpory, ale ešte častejšie som chýbala pre zranenie. Ak je všetko v poriadku, vždy sa do partie teším. Tak ako teraz."

Ako by ste charakterizovali súčasné družstvo?

"Kapitán Mojmír Mihal je správny muž na svojom mieste, hráčkam vie v zápase pomôcť po psychickej stránke. Najväčšia zodpovednosť leží na pleciach Daniely Hantuchovej, juniorky Magda Rybáriková s Dominikou Cibulkovou do tímu dobre zapadli."

Ako hodnotíte piatkový žreb zápasu Slovensko - Thajsko?

"Je dobré, že začína Daniela, tým by Magda mohla nastúpiť proti thajskej jednotke pokojnejšia."

Tipnete si výsledok?

"Nie, ale verím, že vyhráme. Slovensko patrí do svetovej skupiny a naši fanúšikovia si zaslúžia, aby videli dobrý tenis. Keďže u nás sa nehrá žiadny turnaj WTA Tour, aspoň v Pohári federácie sa môžu na Slovensku predstaviť špičkové hráčky. Dúfam, že sa to stane už na budúci rok."

Súvisiace články