Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Husárová organizuje turnaj, aj si na ňom zahrá

Janette Husárová sa po dvoch rokoch vrátila na turnaje. (Autor: DUŠAN BARBUŠ)
Ondrej Gajdoš|10. aug 2011 o 23:55

Bývalá svetová trojka vo štvorhre nastúpila v Trnave a čakajú ju Piešťany aj Praha.

BRATISLAVA. Majsterka sveta vo štvorhre 2002 Janette Husárová sa po takmer dvojročnej prestávke vrátila do turnajového kolotoča. Minulý týždeň triumfovala po boku s Češkou Renatou Voráčovou na 50-tisícovom ITF Empire v Trnave a na budúci týždeň si zahrá s Lenkou Tvaroškovou na desaťtisícovom turnaji v Piešťanoch, ktorý sama organizuje.

„Tenis ma stále baví, najmä zápasy. Tréning už menej,“ povedala 37-ročná Bratislavčanka. Predtým hrala posledný turnaj na US Open 2009.

Tituly v bundeslige

Bývalá svetová trojka vo štvorhre sa vlani aj tohto roku ukázala v nemeckej bundeslige v majstrovskom tíme TC Radolfzell.

„Vzhľadom na to, že som nastúpila bez prípravy, sa mi na ligových kurtoch celkom darilo. S nemeckou spoluhráčkou Tatjanou Malekovou sme však toto leto vyhrali všetky zápasy,“ vravela Husárová. „Bola som v tempe, a tak som sa prihlásila aj do Trnavy. S Voráčovou sme hrali po prvý raz a zlepšovali sme sa od zápasu k zápasu.“

Vo štvrťfinále s Poľkami Kaniovou a Kawovou odvrátila slovensko-česká dvojica za stavu 1:6, 2:5 jeden mečbal. Potom vývoj obrátila.

„Pri terajších pravidlách tenisu vo štvorhre, keď pri zhode v geme rozhoduje už nasledujúca loptička, ide všetko rýchlo,“ poznamenala slovenská tenistka. „Treba sa koncentrovať od prvej výmeny, inak je zle.“

Bude vysokoškoláčkou

Husárová hrala svoj prvý profesionálny turnaj v roku 1991, keď ešte niektoré jej súperky z turnaja v Trnave neboli na svete.

Najlepšie dva týždne v kariére zažila Husárová v závere sezóny 2002. Najprv v dvojhre i vo štvorhre pomohla tímu Slovenska v Maspalomas na Kanárskych ostrovoch k prvenstvu v Pohári federácie a krátko nato sa s Ruskou Jelenou Dementievovou stala v Los Angeles deblovou majsterkou sveta.

S pätnástimi rôznymi partnerkami vyhrala dovedna 24 turnajov WTA Tour vo štvorhre.

Svoje bohaté skúsenosti využíva dnes pri organizácii ženských turnajov na Slovensku. „Pre mladé hráčky je dôležité, aby mohli hrať na domácich turnajoch a zbierali body do rebríčka,“ upriamila pozornosť na Piešťany. „V kvalifikácii zvykne nastúpiť 32 tenistiek, ale my sme ju na turnaji rozšírili na 64 miest, aby dostalo príležitosť čo najviac slovenských hráčok.“

Husárová sa dohodla so Slovenským tenisovým zväzom na spolupráci pri novembrovom turnaji Slovak Open v Bratislave.

Láka ju štúdium marketingu a komunikácie na vysokej škole, už si aj podala prihlášku.

Opäť v rebríčku

Po titule v Trnave sa Husárová znova dostala do svetového renkingu vo štvorhre, so 70 bodmi je na 557. mieste ako dvanásta slovenská tenistka. S nízkym rebríčkovým postavením sa nemôže dostať na turnaje WTA, musela by žiadať voľnú kartu. Môže hrať na podujatiach nižšej kategórie ITF.

„Tohto roku si ešte zahrám na dvadsaťpäťtisícke v Prahe. Len ešte neviem, s ktorou spoluhráčkou,“ vravela o budúcnosti. „Netuším, či sa na turnajoch objavím aj v sezóne 2012. Nerobím si žiadne plány.“

Súvisiace články