Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Husárová je pripútaná k Poháru federácie. Z hráčky je trénerka

Janette Husárová (vpravo) si v Pohári federácie zahrala štvorhru aj s Dominikou Cibulkovou. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 29. jan 2015 o 20:51

Víťazka 25 turnajov vo štvorhre na okruhu WTA chce pomôcť tímu Slovenska pri návrate medzi fedcupovú elitu.

BRATISLAVA. Ako hráčka bola na jar 1994 pri začiatkoch slovenskej reprezentácie v Pohári federácie, vo finále so Španielskom v Maspalomas 2002 vybojovala v súboji s Arantxou Vicariovou-Sanchezovou rozhodujúci tretí bod a vlani v neúspešnej baráži o udržanie sa vo svetovej skupine v Kanade získala vo štvorhre s Karolínou Schmiedlovou jediný bod Slovenska.

Janette Husárová je aj v tomto roku vo fedcupovom tíme, ale už ako trénerka. Premiéru v novej funkcii bude mať na budúci týždeň v zápase prvého kola II. svetovej skupiny v Holandsku.

Pri ponuke nezaváhala

„Keď prišiel za mnou s návrhom kapitán tímu Matej Lipták, neváhala som ani sekundu. Takáto ponuka sa neodmieta,“ povedala 40-ročná Bratislavčanka.

Na trénerskom poste nahradila Ladislava Simona, ktorý sa vlani na jeseň stal koučom českého tenistu Jiřího Veselého.

„Vždy som bola tímovou hráčkou a som rada, že teraz môžem odovzdávať skúsenosti mladším tenistkám.“