Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Hurajt vo vytrvalostných pretekoch IBU Cupu deviaty

SITA|5. feb 2011 o 12:06

Šieste kolo biatlonového IBU Cupu sa začalo v Osrblí vytrvalostnými pretekmi. Medzi mužmi na 20 km trati sa presadili Nemci.

OSRBLIE. Vo vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km, ktorými sa v Osrblí neďaleko Brezna začalo 6. kolo IBU Cup-u v biatlone, triumfoval Nemec Erik Lesser. Trať zvládol s dvoma nepresnými výstrelmi, za ktoré mu rozhodcovia k bežeckému času pripočítali rovnaký počet trestných minút, za 53:02,2 min.

O viac ako minútu zaostal strieborný jeho krajan Robin Kiel, o 1:36,8 min pomalší bol Vasja Rupnik zo Slovinska na treťom mieste.

Z tria Slovákov v 87-člennom štartovom poli bol podľa očakávania najlepší Pavol Hurajt na deviatom mieste. Bronzový medailista v pretekoch s hromadným štartom z minuloročnej olympiády v kanadskom Vancouveri od začiatku atakoval najlepších, ale na tretej streleckej položke v ľahu netrafil až tri terče a bolo po jeho nádejach na dobré umiestnenie.

"Nepríjemne mi tam zafúkal vietor zľava. Aj som si ´precvakol´ mieridlá, ale málo. Všetky tri nepresné výstrely išli vpravo. Škoda...,“ povzdychol si v cieli 33-ročný rodák z Popradu.

Aby smoly nebolo málo, pri odchode z poslednej streľby mu vypadla palica a štadión opúšťal iba s jednou. "Nórsky servisman mi hneď podal ďalšiu, ale bola trochu dlhšia. Vzápätí som od nášho technika Dušana Otčenáša dostal už palicu podľa mojej výšky. Aj tam som stratil nejaké sekundy. Ale ešte raz opakujem - škoda tretej streľby, tam sa to zlomilo,“ dodal Pavol Hurajt.

V poslednom čase mal problémy najmä s bežeckou výkonnosťou, v sobotu v Osrblí však patril k najrýchlejším. "Minulý týždeň som absolvoval na Skalke pri Kremnici Bielu stopu, asi mi to pomohlo. Dnes sa mi bežalo dobre, viditeľne lepšie ako na Svetových pohároch,“ optimisticky pokračovala slovenská mužská biatlonová jednotka.

Preteky IBU Cupu sú preňho súčasťou prípravy na vrchol sezóny, ktorým budú marcové majstrovstvá sveta v ruskom Chanty-Mansijsku.

"Z tohto hľadiska to úplne splnilo moje očakávania. Keby nebolo tej zbabranej tretej streľby, mohol by som byť spokojný úplne, takto som na deväťdesiat percent,“ uzavrel Pavol Hurajt. Stal sa vôbec prvým slovenským mužom, ktorý v aktuálnej sezóne bodoval v tejto pohárovej súťaži.

Ďalší dvaja Slováci už výrazne zaostali. Peter Kazár skončil s piatimi trestnými minútami štyridsiaty tretí, Norbert Gröne netrafil až jedenásť z dvadsiatich terčov, klasifikovali ho na 68. mieste.

Výsledky - vytrvalostné preteky mužov na 20 km:

1. Erik Lesser (Nem.) 53:02,2 min (2 trestné minúty), 2. Robin Kiel (Nem.) +1:12,7 (2), 3. Vasja Rupnik (Slovin.) +1:36,8 (3), 4. Maxim Ogarkov (Rus.) +2:12,4 (3), 5. Peter Dokl (Slovin.) +2:27,0 (2), 6. Lars Hegle Birkeland (Nór.) +2:47,1 (3), ... 9. Pavol Hurajt +3:01,1 (4), 43. Peter Kazár +9:03,2 (5), 68. Norbert Gröne (všetci SR) +14:28,5 (11)

Celkové poradie v IBU Cup-e po jedenástich pretekoch zo 17 naplánovaných:

1. Viktor Vasiljev (Rus.) 362 bodov, 2. Arťom Ušakov (Rus.) 265, 3. Daniel Böhm (Nem.) 234, 4. Martin Eng (Nór.) 233, 5. Erik Lesser (Nem.) 218, 6. Alexej Čurin (Rus.) 210, ... 78. Pavol Hurajt (SR) 32

Súvisiace články