Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Hurajt chce vygradovať formu na olympiádu v Soči

Pavol Hurajt na olympiáde v Soči bude obhajovať bronz. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 7. jún 2013 o 00:00

Slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt bude na budúcoročných ZOH v ruskom Soči obhajovať bronzovú medailu z kanadského Vancouveru.

Aj preto sa už teraz, tesne po skončení uplynulej sezóny, pripravuje na tú najbližšiu.

ŠTRBA. Jej vrchol príde už vo februári na spomínanej olympiáde, kde by chcel biatlonista zo Štrby obstáť čo najlepšie.

V uplynulej sezóne boli vrcholom majstrovstvá sveta, na ktorých obsadil Hurajt 37. miesto. Na majstrovstvách Slovenska v biatlone skončil tretí, stal sa však víťazom majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach.

„Ani zďaleka to nebola sezóna podľa mojich predstáv. Hlavne zo začiatku neboli tie výsledky také, aké mali byť a aké sa odo mňa očakávali. Forma prišla až na záver sezóny, na posledné dve-tri kolá Svetového pohára. Na jej konci sa mi už darilo hlavne po bežeckej stránke. Teraz musím urobiť všetko preto, aby sa mi forma posunula o mesiac skôr. Prípravu prispôsobím tomu, aby forma gradovala v pravý čas,“ povedal Pavol Hurajt.

Dobre si uvedomuje, že na ZOH v Soči sa predstaví ako obhajca bronzu a tlak i očakávania verejnosti budú na neho preto oveľa väčšie.

„Tlak bude určite obrovský. Budem bojovať o čo najlepší výsledok, keď sa bude dať, tak aj o medailu. Konkurencia je však obrovská a o cenný kov môže bojovať veľké množstvo pretekárov,“ poznamenal Hurajt.

V dejisku budúcoročných ZOH už bol a vyskúšal si aj trať v Soči. „To boli práve preteky zo záverečných kôl Svetového pohára, kde moja forma už bola veľmi dobrá. V štafete sme viedli až do tretieho úseku a aj v individuálnych pretekoch sme sa ukázali na solídnej úrovni. Bolo to však až na konci sezóny, z čoho sa treba ponaučiť a posunúť to na skorší termín,“ zdôraznil Hurajt.

Majú nového trénera z Nemecka

Ani v týchto letných mesiacoch preto nezaháľa a poctivo trénuje.

„S prípravou sme začali už začiatkom mája. Trénujeme dvojfázovo pod vedením nového reprezentačného trénera z Nemecka, ktorý v minulosti viedol Švajčiarsko. Ideme do toho z plných síl. Našu reprezentáciu doplnil už v priebehu uplynulej sezóny. Určite je to nový impulz, je to trošku iné trénovanie, aké bolo predtým. Po mnohých tých rokoch rovnakého systému je tam určitá zmena, niečo nové. Vychádzame s ním veľmi dobre, zatiaľ to hodnotím pozitívne. Uvidíme, ako to pretavíme na olympiáde,“ dodal Hurajt.

Súvisiace články