Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Huna: Tento tím na to má

Sportnet|Publikované 29. mar 2009 o 22:00

Dva góly a jedna asistencia, takouto mierou prispel Rudolf Huna k hladkej výhre Košíc znamenajúcej postup do finále. Svojim prvým zásahom navyše

pobavil Steel arénu, keď ukázal veľa hokejového umu a s obrancom súpera i brankárom sa pohral.

KOŠICE. Košičania sú vo finále. Prvé dejstvo rozhodujúceho zápasu zvládli vo veľkom štýle a súkali zdecimovanému súperovi jeden gól za druhým. Bola to veľká hokejová paráda.

Takto sa uberať aj ďalej

"Som rád, že prvá tretina nám takto vyšla. Tam sa to rozhodlo a už sa len dohrávalo. Celé mužstvo podalo zodpovedný výkon, týmto smerom by sme sa mali uberať aj v ďalších zápasoch," myslí už ďalej R. Huna. V Košiciach sa včera potvrdili, že je radosť hrať, keď to tam padá. "Jasné. Človek sa však musí o to pokúšať, aby to padalo. My sme dnes veľmi chceli a preto sa tie góly aj zrodili." Play-off je z veľkej miery záležitosťou psychiky, Košičania si to v hlavách usporiadali pred posledným duelom dobre a pomohol im aj vydarený nástup. Potom to už bolo OK. "Celý hokej je záležitosť psychiky. Keď je čistá hlava a ideme do toho naplno, výsledky sa dostavia. Vieme predsa, o čo hráme."

Krásny gól

Rudolf Huna sa v siedmom súboji blysol. Nielen preto, že dvakrát skóroval a mal jednu asistenciu. Najmä preto, že jeho prvý zásah bol lahôdkou pre fajnšmekrov. Ukázal fantastický prehľad v hre, keď po obídení bránky nečakane zmenil smer a poslal gólmana i obrancu úplne iným smerom. Potom naňho zívala už úplne odkrytá časť bránky. Jednoducho, poriadne Zvolenčanov vycvičil. "Tam nebolo čo riešiť. Ja som sa spoza bránky natláčal, takýmto štýlom hrám. Videl som, že obranca ide za mnou, tak som spravil protismernú kľučku a tým som zmiatol jeho aj brankára. Potom to už išlo do prázdnej bránky," okomentoval náhrehný moment útočník HC.

Už sa nenechali vylučovať

Košičania mohli včerajší duel zvládnuť bravúrne aj preto, že sa prestali zbytočne vylučovať.Za 60 minút mali na trestnej lavici len dvoch hráčov, čo bol ostrý kontrast oproti šiestemu zápasu na ľade súpera, kde boli vylučovaní jeden za druhým. Zrejme bolo po piatku slovo disciplína v košickej kabíne poriadne omieľaným. "Určite. Keď chceme hrať svoj hokej, musíme byť piati. Keď hráme v plnom počte, už to ide."

Verí aj vo finálový úspech

V druhej semifinálovej dvojici Skalica predsa len zlomila Slovan, a ak o titul budú hrať oceliari zo Záhorákmi. Prekvapilo trošku R. Hunu meno finálového súpera? "Posledný zápas Skalice so Slovanom sme si pozreli. Vo finále je tím zo Záhoria, tak sa pripravíme na nich. Musíme si sadnúť, všetko rozobrať a zvážiť, čo na nich bude platiť. Vo finále si človek už nevyberie. Keď chceme titul, musíme bojovať a je jedno, aký stojí proti nám súper. Myslím si, že keď budeme hrať zodpovedne zozadu a vyvarujeme sa vylúčení, môžeme uspieť. Verím, že sa to aj podarí, lebo tento tím na to má."

MARIÁN ŠPACAI

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.