Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Huna: Bude to pekný hokej

Sportnet|Publikované 25. sep 2008 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skZápasy so Skalicou priniesli v košickej Steel Aréne takmer zakaždým pohľadný hokej. Dnes o 17.30 privítajú oceliari

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Zápasy so Skalicou priniesli v košickej Steel Aréne takmer zakaždým pohľadný hokej. Dnes o 17.30 privítajú oceliari na svojom ľade súpera, ktorý má silu najmä v ofenzíve. V nej vytŕča hviezda slovenskej extraligy Žigmund Pálffy. Naposledy proti Martinu zaznamenal štyri kanadské body, do akej miery sa presadí v Steel Aréne?

KOŠICE. Bude to šláger 7. kola extraligy. Na domácom ľade košickí hokejisti doposiaľ len vyhrávali. Zdolali Kežmarok, Slovan i Zvolen a teraz je podľa útočníka Rudolfa Hunu na rade Skalica.

Zaplní sa hľadisko?

"My spravíme všetko pre to, aby tri body ostali doma. V Steel Aréne vyhrávať musíme, no sme také mužstvo, od ktorého sa body čakajú aj vonku. So Skalicou to nebude ľahké, ale myslím, že divák by si mal prísť na svoje. Verím, že hľadisko sa zaplní, že to bude pekný hokej, že sa bude viac útočiť a aj kombinácií na našom širšom ľade bude viac, ako trebárs v Martine," narážal Rudolf Huna na skutočnosť, že na menšom martinskom klzisku to bola skôr taktická bitka, že sa viac bránilo. Po Hunovom góle tam oceliari viedli už 2:0, nakoniec boli radi, že vyhrali 3:2 po samostatných nájazdoch.

"Dva góly nás posadili na koňa. Prišli ďalšie šance. Čisté. Stačilo, aby Kopecký, Húževka, alebo Faith premenili nájazd a domácich to definitívne zloží. Martin však vyrovnal, ale tie dva body nám zariadil Kmiť."

Spomienka na semifinále

So Skalicou sa však bude hrať iný hokej. Rudo verí, že nielen pekný, ale že jeho tím nájde recept na súpera. Ten v uplynulej sezóne prehral všetkých šesť vystúpení v Steel Aréne. To poslední v semifinále, v siedmom a teda rozhodujúcom stretnutí. Huna sa vtedy na víťazstve 5:4 podieľal troma asistenciami. "Ten zápas mám v živej pamäti, aj keď odvtedy prešiel polrok. Po rýchlom góle sme viedli 1:0, ale Záhoráci zápas otočili. Boli to vtedy veľké nervy, keby sme prehrali, bolo by po všetkom. Ale teraz to bude iný zápas. Dôležité však je, aby bol opäť s víťaznou koncovkou, hoci by som si vedel predstaviť iný priebeh ako naposledy. Rýchlymi gólmi si to dobre rozohrať a poctivo brániť. Hrať skrátka to, čo v Steel Aréne zvykneme."

Všímať si Pálffyho

Pálffy je v produktivite v extralige najlepší. V 6 zápasoch nazbieral 13 bodov. Budú sa mu oceliari venovať viac, ako iným hráčom? "Vieme čo hrá Skalica, koľko roboty tam spraví Žigo Pálffy. Ak bude na ľade, treba si ho všímať, je to hráč, ktorému nemôžete nechať priestor, lebo ten využije na to, aby dostal do šancí spoluhráčov, alebo seba. Ale nestačí strážiť len tohto hráča, Skalica má v tíme veľa kvality."

Huna nazbieral v 6 dueloch 7 bodov. S Gronom a Ratajom sa stále nalaďujú na rovnakú frekvenciu. "Zohrávame sa, to je fakt. Musíme sa do toho dostať, lebo to nie je také, aké by malo byť. Ale ja verím, že nám to bude klapať a šliapať," hovorí krídelník tretieho košického útoku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.