Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Humenský (skôr) pesimizmus

Sportnet|Publikované 18. júl 2008 o 22:00

JOZEF ŠKRLÍK DNES VYSOKO FAVORIZUJE INTERHumenčania sú v hlavnom meste Slovenska odvčera. Do novej sezóny vstúpia na bratislavských Pasienkoch už o

JOZEF ŠKRLÍK DNES VYSOKO FAVORIZUJE INTER

Humenčania sú v hlavnom meste Slovenska odvčera. Do novej sezóny vstúpia na bratislavských Pasienkoch už o 10.30 hod.

HUMENNÉ. Prvoligová výprava spod Vihorlatu nabrala smer Bratislava už včera. Po obede ešte v areáli svojho štadióna vyrazili zverenci Jozefa Škrlíka o 13.00 hod., prespali v známom prostredí bratislavského Rapidu a dnes o 10.30 hod. ich čaká prvé majstrovské meranie síl sezóny.

Herne aj v Bielorusku

Prípravné obdobie sa týmto týždňom pre všetkých prvoligistov skončilo, je tu ostrý štart. Ako uplynulé letné obdobie hodnotí staronový humenský kormidelník? "Prevažnú časť prípravy sme absolvovali v domácich podmienkach, výnimkou bolo herné sústredenie v Bielorusku, ktoré nám umožnilo zmerať si sily s dvoma kvalitnými celkami tamojšej najvyššej súťaže. Letná pauza je krátka, takže viac dominovala herná stránka," mienil Jozef Škrlík.

Strašiakom zranenia

V letnom období opustilo humenský káder viacero futbalistov (Šoltis, Michal Pyrka, Janič, Andraščík, Lapšanský, Gibala, Hricko), novými tvárami sa stali Ľubarskij, J. Lukáč, M. Hricov, Bačík, Petrovský, Poljak a Leško... "Myslím si, že dvoch - troch skúsených hráčov ešte káder potrebuje. Je to však parketa majiteľov klubu. Aj terajšia situácia núti naše rady rozšíriť, veď pred prvým kolom máme až sedem zranených hráčov. A to sa súťaž ešte ani nezačala," povzdychol si tréner 1. HFC Humenné, ktorý dnes s istotou nebude môcť rátať s trojicou Matkobiš, Poljak ani Ľubarskij.

Záchranárske práce?

1.HFC Humenné sa v uplynulej sezóne zachránil v poslednej chvíli. Žiaden fanúšik futbalu spod Vihorlatu by niečo podobné už zažiť nechcel. "Naším cieľom sú pokojné vody stredu tabuľky, ale momentálny stav kádra nás asi predurčuje skôr na boj o záchranu. Je to ekonomická realita klubu, máme asi najmenší rozpočet v prvej lige, takže posúvať sa v tabuľke na vyššie pozície bude náročné. Sezóna je na začiatku a my chceme bojovať," vyjadril presvedčenie Jozef Škrlík.

Dávid proti Goliášovi

Východniari spod Vihorlatu sa dnes predstavia na bratislavských Pasienkoch. Pred rokom získal 1. HFC v troch zápasoch iba bod, vedenie žlto-čiernych avizuje v novej sezóne vážny záujem návratu do spoločnosti corgoňligistov, takže pozícia favorita je určená jasne. "Vidím to ako súboj Dávida s Goliášom. Inter sa výrazne posilnil, do sezóny vstupuje s rozpočtom 40 miliónov, chce postúpiť. Karty sú tak rozdané v jeho prospech, ale vo futbale je lopta guľatá. Stretnutie sa začína od stavu 0:0 a my sa vopred nevzdávame. Poznáme súperove kvality, ale aj jeho slabšie miesta a tie sa budeme snažiť využiť," dodal Jozef Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.