Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Humenský mužský hokej sa vracia

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

Po dvojročnej odmlke sa do humenského športového povedomia opäť dostáva mužský hokej. Žiacke družstvá ŠHT ako aj dorastenci už v súťažnom ročníku

2008/2009 zarezávajú takmer mesiac, počnúc dneškom (o 17.00 hod.) naskočia do súťažného kolotoča aj seniori HKM Humenné.

HUMENNÉ. Trénerské kormidlo má v rukách Marián Schwarzbacher, ktorý je v súčinnosti s humenským hokejom už desiatky rokov a pomocnú ruku mu podal aj tentokrát. "Vstup humenského hokeja do druhej hokejovej ligy by som označil za návrat humenských odchovancov. Ešte v živej pamäti máme všetci účinkovanie nášho klubu v prvej hokejovej lige. Pre ľudí to bola dobrá motivácia, horšie to už bolo s odchovancami Humenného, ktorí postupne miesta v kádri strácali, respektíve tí, ktorí boli v juniorskom veku, sa doň nedostali a s vrcholovým hokejom postupne končili. Po dvoch rokoch sa opäť vracajú na ľad. V kádri máme našich hráčov, dvojica exhumenčanov prišla zo Stropkova a mladý Boltun z Michaloviec," konštatoval tréner, ktorý ak bude treba, pomôže aj na ľade.

Šanca odchovancom

Druhá hokejová liga je rozdelená na dve skupiny. Herný systém ukladá odohrať v skupine zápasy doma - vonku, pričom mužstvá na 1.- 6. mieste sa medzi sebou stretnú ešte raz. Víťazi skupín zvedú boj na dve víťazstvá o miestenku do I. hokejovej ligy. V skupine Západ už má deviatka účastníkov za sebou 3. kolá, pričom bez straty sú Púchov i Levice. Skupinu Východ tvorí sedem celkov: HK Brezno, HKM Rim. Sobota, MHK Ružomberok, HC Lučenec, HK Slovan Gelnica, MHK Sabinov a HKM Humenné. "V našom kádri prevláda mladá generácia hráčov, dopĺňať ju budú aj skúsenejší. Neviem ešte odhadnúť silu súperov, čosi som už počul o rezervách, napríklad Detvy v Lučenci, myslím si však, že by sme sa mohli pohybovať v strede tabuľky. S podobnou hráčskou spoluprácou nás oslovili Bardejov, Trebišov i Michalovce. Rozhodli sme sa však tak, že ak máme robiť v Humennom mužský hokej, nech to bude s humenskými chlapcami, aby naši mladí videli, že je o nich záujem, mládežnícke kategórie majú nadväznosť u mužov," naznačil zámery Marián Schwartzbacher.

Dnes so Sabinovom

Ouvertúru si mali hokejisti HKM Humenné odkrútiť pred týždňom v Lučenci, no keďže domáci celok nemal v poriadku registračné preukazy, Humenčania do Novohradu ani necestovali a zápas sa preložil. Prvý majstrák je tak na programe dnes o 17.00 hod. Na humenskom ľade sa okrem domácich predstavia aj hokejisti zo Sabinova.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.