Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Humenský hokejový káder sa formuje

Tréner Peter Křemen. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 11. aug 2015 o 22:00

Za päť týždňov sedem prípravných stretnutí.HUMENNÉ. Aktuálne horúce počasie na zimné športy nedáva ani pomyslenie, ale hokejisti slovenských klubov už dávnejšie zaberajú v príprave.

Od začiatku augusta sa zišli na humenskom zimnom štadióne tí, ktorí sa chystajú na prvoligovú sezónu MHK Humenné, trénerskú taktovku drží Peter Křemen.

Sklz s ľadom

V júni niektorí trénerom oslovení hokejisti absolvovali v prešovskom prostredí už dvojtýždňovú predprípravu, júl patril hráčskemu oddychu, realizačný tím však zháňal, komunikoval, dával dokopy káder.

„Po hráčskych dovolenkách bol plán prípravy určený so začiatkom v pondelok 3. augusta 2015 v Humennom. Rátal som s tým, že už pôjdeme na ľad, no vyskytli sa problémy s rolbou, maľovali sa čiary, reklamy, takže bol trochu sklz. Budeme to musieť dohnať cez víkendy, aby sme počet tréningových jednotiek splnili. Plán prípravy máme trochu skrátený, liga sa začína už 9. septembra, čo znamená päť týždňov prípravy. Štandardne to budeme striedať, teda posilňovňa, telocvičňa, dvakrát denne ľad, postupne k tomu pribudne aj sedem prípravných stretnutí,“ informoval 56-ročný prešovský rodák.

Zopár mien

Určite najdôležitejšia otázka, ktorá zaujíma humenského hokejového fanúšika, je zloženie kádra. Stopercentný menoslov sa ešte povedať nedá, s hráčmi prebiehajú rokovania, sú v rôznych fázach, no niekoľko mien tréner predsa len konkretizoval.

„Teší ma, že na začiatku prípravy sa objavilo v šatni dvadsať hokejistov. Prišli tí, s ktorými som komunikoval, chcú hrať v Humennom. Majú svoju kvalitu, hrali v prvoligových kluboch, napríklad v Prešove, Bardejove či u mňa v Spišskej Novej Vsi v uplynulej sezóne. Ak mám spomenúť zopár mien, základné jadro tvoria Pavol Segľa, z Bardejova prišli Martin Segľa, Hopkovič, zo Spišskej Novej Vsi prichádzajú Vartovník, Krempašský, Horváth, Ihnaťo, Kramár, z Popradu brankár Kmeť, z Košíc sú to Podsedlý, Nagy, Pástor, z Liptovského Mikuláša prichádza Roháč, z minuloročného kádra ostali napríklad aj Roháčik, Mihalič, k tomu budeme mať niektorých mladých hokejistov z Prešova. Stav nie je konečný, až zápasy v prípravnom období nám ukážu presne, ako sme na tom, čo potrebujeme doplniť, ako nastaviť káder pre prvoligové parametre. Dôležitý odraz kvality bude pre mňa turnaj v Spišskej Novej Vsi, ten do veľkej miery naznačí, ktorí hokejisti budú v tejto sezóne pôsobiť v Humennom. Ideálne by bolo, ak by sme mali v kádri troch brankárov a dvadsať, dvadsaťdva hokejistov,“ konštatoval Peter Křemen.

Udržať divákov

Konkrétny v otázke cieľov do sezóny humenský tréner byť ešte nechcel, kým nebude definitívne známy káder, niečo však predsa naznačil.

„Humenné potrebovalo prvú hokejovú ligu, divácky záujem je tu obrovský. Osobne som zhliadol zápas baráže Humenné – Nové Zámky, plný štadión mi to iba potvrdil. Je naša priorita, aby sme divákov v hľadisku udržali. Je logické, že tak, ako my budeme hrať, tak bude divák na zápasy do hľadiska chodiť. K cieľom sa môžem konkrétne vyjadriť po uzavretí kádra, avšak moje ambície sú jasné – prvá polovica tabuľky. Nešiel by som sem, ak by sme mali hrať o desiate miesto, motať sa v bojoch o záchranu. Chceme hrať hokej kvalitný, atraktívny, hlavne lákavý pre ľudí, aby boli spokojní,“ dodal hlavný tréner áčka MHK Humenné, ktorý so svojimi včera odohral prvý prípravný zápas na spišskom ľade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.