Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Humensko-vranovské derby je dôležité

Michal Paraska. V derby ešte vo vranovských farbách (vpravo). Dnes humenský kapitán. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 20. sep 2012 o 22:00

Pre oboch, lebo Humenčania zatiaľ doma nevyhrali a Vranovčania uzatvárajú tabuľku.HUMENNÉ. I keď pôjde o súboj celkov z dolnej časti treťoligovej tabuľky, bude mať značný náboj, snáď aj početnú divácku kulisu.

Vzdialenosť zhruba dvadsiatich kilometrov totiž dáva predpoklad, že derby Humenné - Vranov budú v hľadisku sledovať priaznivci oboch táborov.

Derby nemá svoj prestížny význam len pre geografickú vzdialenosť, ale aj vzhľadom na pozície oboch celkov v tabuľke. Humenčanom patrí štrnáste miesto s piatimi bodmi, vranovský sused má body dva a uzatvára treťoligový pelotón.

Doma vyhrať

Futbalisti ŠK Futura Humenné nemali dobrý vstup do sezóny. I keď káder ešte stále sužujú zranenia, pomaly sa počty v kabíne zvyšujú a došlo aj na zisk bodov.

V domácom prostredí je však zatiaľ bilancia chudobná. Popri tesných prehrách s Popradom a rezervou Prešova je to iba remíza s Martinom.

„Tri kolá bez prehry nás dostali zo samého dna, čiernu sériu sme pretrhli, ale ostáva nám ešte začať aj doma vyhrávať. Už s Martinom to tak malo byť, nestalo sa, ale zajtra nič iné ako víťazstvo neberieme. Či je naším súperom Vranov. alebo by to bol niekto iný,“ konštatoval Michal Paraska, kapitán mužstva.

Prestíž i boj

Tento skúsený humenský obranca však má pomerne blízko aj k opačným hradbám. Od leta 2009 totiž hájil dve sezóny práve vranovské farby.

„Sledujem aj počínanie Vranova, držím im v sezóne palce, samozrejme s výnimkou našich spoločných zápasov. Na moje prekvapenie sú celkom dole, čosi som začul o klubových problémoch, nie je to však náš problém. Derby má svoju prestíž, asi bude ťažký terén, obom ide o veľa, takže to bude bojovný futbal,“ dodala opora humenských zadných radov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.