Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenskí futbalisti začali zimnú prípravu

Sportnet|Publikované 7. jan 2009 o 23:00

Aj druhý zemplínsky prvoligista už naskočil do zimného tréningového kolotoča. Káder 1. HFC Humenné má zatiaľ obmeny viac týkajúce sa odchodov.

Neobjavili sa bratia Hricovovci, do Prešova sa po hosťovaní vrátili Cicman a Leško, novou tvárou je Čavojský.

HUMENNÉ. Pondelok 5. januára bol dňom prvého tréningu 1. HFC Humenné. Káder privítala pravá zima, prvý tréning sa začal dvakrát dvadsaťminútovým rozbehaním, nasledovala hra.

Začalo 21 futbalistov

Prvého tréningu sa zúčastnilo dvadsaťjeden futbalistov. Dvojica brankárov Pillár, Matkobiš a hráči M. Paraska, J. Lukáč, F. Hanc, I. Lišivka, T. Opiela, R. Čavojský, R. Ljubarskij, M. Petrovský, R. Guba, M. Bačík, A. Šalata, D. Demčák, M. Mikulanin, Peter Šuľák, Pavol Šuľák, P. Jurov, M. Hamuľak, A. Vaľo a L. Bednár. Bratia Pyrkovci naskočia do prípravy v priebehu týždňa, Mikulanin trénuje po zranení individuálne. Z jesenného kádra chýbali bratia Hricovovci, ako aj Leško - Cicman, ktorí sa po hosťovaní vrátili do Prešova. Novými tvárami boli Roman Čavojský (z Michaloviec) a Lukáš Bednár (zo Sniny), ktorý sa však po dvoch dňoch už vrátil späť. "Chceme doplniť káder o dvoch-troch hráčov, uvidíme, čo nám dovolia naše ekonomické možnosti. Čavojského poznám, verím, že sa s Michalovcami dohodneme. Trápi nás ofenzíva, práve do nej hľadáme vhodné typy," mienil Jozef Škrlík.

Domáce podmienky

Humenská zimná príprava bude prebiehať v domácich podmienkach, prípravné stretnutia absolvujú zverenci trénera Škrlíka zväčša na michalovskej umelej tráve. "V Humennom sú skromné podmienky, takže trénovať budeme doma - vedľajšie ihrisko, posilňovňa, hala. Taká humenská klasika. Zimné sústredenie v pláne nemáme, prípravných stretnutí by sme mali odohrať dvanásť, istých termínov máme zatiaľ deväť. Sme v zložitej situácii, čo sa týka terénov, chýba nám umelá tráva, ktorá sa stáva samozrejmosťou aj v menších mestách, takže všetky stretnutia asi až okrem generálky s Vranovom budeme hrať vonku," konštatoval kouč 1. HFC Humenné. Prvé prípravné stretnutie odohrajú Humenčania v sobotu v Prešove. Pôvodne bol dohodnutý výkop dopoludnia, nakoniec sa začiatok presunul na 14.30 hod. Nasledujúce je na programe v utorok o 14.00 hod. v Michalovciach proti tamojšiemu MFK Zemplín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.