Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Humenskí dorastenci na čele prvej ligy!

Sportnet|Publikované 30. sep 2002 o 22:00

Trebišov - Od začiatku súťaže prvej hokejovej ligy dorastencov ubehlo už šesť kôl. Mimoriadne dobre sa darí hlavne družstvu HKM Humenné, ktoré

odohralo síce len päť stretnutí, ale ani v jednom nenašlo premožiteľa. Na domácom ľade porazilo HKM Zvolen B a Prievidzu a úspešne si počínalo aj v Bratislave, kde vyhralo nad celkami HOBA a Ružinova B. V sobotu si zmeralo sily s Trebišovom, ktorý doteraz nevyhral ani jeden zápas, bolo to teda stretnutie prvého s posledným. Na ľade to však nebolo veľmi vidieť. Domáci sa chceli na lídra tabuľky vytiahnuť a príkladnou bojovnosťou narúšali ich akcie už v strednom pásme. A keďže ani kolektív spod Vihorlatu nehral tak, ako v predchádzajúcich zápoleniach, bol to teda vyrovnaný súboj. Aj napriek tomu sa Humenčania ujali vedenia, keď bol v 9. minúte úspešný Škripko. O dve minúty ho strelecky napodobnil Kohút a hostia viedli už 2:0. Domácu iskierku nádeje vykresal vzápätí Jonec, ale v závere prvej časti hry zvýšil na rozdiel dvoch gólov Humenčan Tornyos. Autormi ďalších dvoch gólov humenského kolektívu boli v druhej tretine Škripko a Janák. Domáci skorigovali na konečných 2:5 až v poslednej minúte z hokejky Šutiča.

Hoci po každom víťaznom zápolení vládne v tábore úspešného tímu spokojnosť, o Humenčanoch sa to v sobotu veľmi povedať nedalo. "Niektorých hráčov som na ľade nespoznával, pretože ich výkony boli oproti predchádzajúcim zápasom veľmi slabé. Bolo to pravdepodobne zapríčinené tým, že naši chlapci súpera z dna tabuľky podcenili. Hrali teda len toľko, koľko potrebovali na víťazstvo. V nasledujúcich dueloch si taký luxus nemôžu dovoliť, pretože by sa nám to nemuselo vyplatiť," konštatoval prezident HKM Humenné Jaroslav Suchý.

K výkonu družstva mal čo povedať aj jeho tréner Peter Křemen. "Stretnutie sme síce doviedli do víťazného konca, ale spokojní byť nemôžeme. Väčšina hráčov ma sklamala. Celý priebeh zápasu si podrobne rozoberieme, aby sa už najbližšie slabá hra nezopakovala. Ešte šťastie, že náš brankár Hudák mal niekoľko veľmi pekných zákrokov a v rozhodujúcich chvíľach nás jednoznačne podržal. Doteraz kráčame pevne za cieľom, ktorý sme si pred začiatkom sezónu vytýčili. Je ním postup do baráže o účasť v extralige," dodal Peter Křemen.

Trebišov - Humenné 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Pred 100 divákmi rozhodovali Bačo a Lauff, ktorí za bežné priestupky vylúčili po dvoch hráčov z každej strany na dve minúty. Silu humenského tímu overia v závere tohoto týždňa celky z popredných miest prvoligovej súťaže - ŠK Zvolen a HKM Detva.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.