Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Humenskí dorastenci lídrom

Sportnet|Publikované 30. okt 2007 o 23:00

HUMENNÉ. Starší dorastenci 1. HFC Humenné v uplynulej sezóne vypadli z II. ligy a cieľ v tomto ročníku majú jediný - návrat späť. Zverenci trénera

Jaroslava Varcholu sa od úvodu jesene usadili na horných poschodiach tabuľky, no stále im patrilo druhé, resp. tretie miesto. Až víťazstvo v St. Ľubovni, na pôde aktuálneho lídra, znamenalo posun na postupové miesto. "Tri prehry, ktoré sme doteraz utrpeli, boli výsledkom množstva zahodených šancí, na čo sme doplatili. Konečne sme zabrali aj v koncovke a v dôležitom stretnutí chlapci ukázali, že je v ich silách vybojovať postup," podotkol tréner.

Stav 2:1 otočili na 2:4...

Pred samotným stretnutím mali Ľubovňania na čele trojbodový náskok práve pred Humenčanmi. Aby boli nádeje na postup pre 1. HFC otvorené, potreboval dobrý výsledok, najlepšie trojbodový. A to sa aj stalo. "Hrali sme na veľkom ihrisku v Novej Ľubovni. Terén bol klzký, preto bolo aj veľa šancí. Domáci vyhrávali 2:1, iná možnosť, ako totálna ofenzíva nám neostávala. Napokon sme otočili stav na 2:4, domáci korigovali tretím gólom až v nadstavenom čase. Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, no vyzvihol by som najmä štvoricu ´starých´ Kuzma, Voroňák, Ondica a Labík," konštatoval Jaroslav Varchola.

Zvládnuť záver jesene

Do ukončenia polovice sezóny ostáva odohrať ešte dve kolá. V poslednom jesennom privíta 1. HFC ďalšieho postupového adepta Lok. Košice, v jarnej predohrávke opäť doma Rožňavu. "Aby mal výsledok z Ľubovne pre nás význam, musíme získať šesť bodov. Iba to nám zabezpečí pozíciu lídra aj pred vstupom do jarnej časti," dodal tréner humenského staršie dorastu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.