Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Humenská záchrana na 90 percent

Sportnet|Publikované 10. máj 2009 o 22:00

Východniarske derby vyznelo jednoznačne pre Humenčanov a tí majú päť kôl pred koncom náskok desať bodov nad hranicou zostupu.HUMENNÉ. Prvoligové východniarske derby malo náznak boja o záchranu. Bolo to logické, lebo Košičania síce strácali na Humenčanov sedem bodov, ale v prípade úspechu by päť kôl pred koncom ešte žili. Nestalo sa. Pánmi na hracej ploche boli humenskí futbalisti, zvíťazili rozdielom triedy a na 90 percent si udržali prvoligovú príslušnosť.

Povedali tréneri

Hneď po stretnutí mal Jaroslav Galko naponáhlo a výsledok zhodnotil reálne. "Vzhľadom na to, že máme v kádri chorých hráčov a Áčko cestovalo do Bratislavy, museli sme použiť mladíkov. Nehádžem vinu za prehru na nich, ale proti súperovi sme dnes nemali na viac. Polčas sme sa ako-tak držali, v druhom dejstve nás nepodržal brankár a napokon bola výsledkom vysoká prehra. Strata 10 bodov je značná, ale neskladáme zbrane, a kým je nádej, chceme bojovať," povedal po stretnutí Jaroslav Galko.

Z humenskej strany zhodnotil stretnutie Ondrej Duda. "Mali sme istý rešpekt, predsa len to bolo dôležité stretnutie o záchranu, ale chlapci to napokon zvládli. Mali sme zabezpečenú obranu a snažili sa využívať brejky, čo sa nám po prestávke aj vydarilo. Som rád, že k dobrej hre z posledných kôl sme pridali aj streleckú efektivitu, čo dokazuje výsledok. Keď mám hodnotiť ostatných päť kôl, myslím si, že sme už zachránení," dodal asistent trénera 1. HFC Humenné.

Čo ešte ostáva

Do konca sezóny ešte odohrajú družstvá päť kôl. Hrá sa teda o 15 bodov. Humenčania majú náskok desiatich a pozerajúc na tabuľku by sa už mali zachrániť. Je tomu tak preto, že košická rezerva hostí doma Podbrezovú i Trenčín, hlavných adeptov na postup. Ak nezaboduje naplno, aj súčasný náskok Humenčanom bude stačiť na záchranu v prvej lige. Celok spod Vihorlatu hostí doma Dunajskú Stredu B, teda posledné mužstvo tabuľky, a ak svoju povinnosť zvládne, záchranu v prvej lige má isto vo vrecku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.