Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenská vysoká prehra pod Urpínom

Sportnet|Publikované 28. jan 2009 o 23:00

Výsledok prípravného stretnutia 1. HFC Humenné vyzerá na prvý pohľad hrozivo, no do 60. minúty sa na gól stále čakalo. Východniari prestriedali, v

rýchlom slede inkasovali tri góly a bolo "vymaľované".

HUMENNÉ. Prvoligista spod Vihorlatu odohral v utorok presne napoludnie prípravné stretnutie s Corgoň ligistom. Cestoval pod Urpín, kde si na umelej tráve zmeral sily s vojakmi z B. Bystrice. Výsledok potvrdil favorita, pre hostí bol až príliš krutý, no najmä mladým humenským hráčom dalo stretnutie veľa.

Škola pre mladíkov

Aj keď optickú prevahu mali Bystričania, prvé dve stopercentné šance patrili prvoligistovi. Do prestávky sa po štandardke dostal k zakončeniu Paraska, no z päťky nastrelil iba žrď. Po hodine hry vysunul Ljubarskij do brejku Rožníka, ktorý však svoje sólo nezakončil úspešne. "Prehra je síce vysoká, no nebolo to z našej strany až také hrozné. My sme sa mali ujať vedenia, no nestalo sa. Po prestriedaní sa mladíci ani nestihli na ihrisku poriadne zorientovať a už sme trikrát inkasovali. Tretia dorastenecká liga a Corgoň liga je veľký skok, no práve také zápasy sú pre mladých hráčov nutné, aby naberali skúsenosti. V Humennom s takýmto súperom hrať nemôžeme, nemáme kde, tak musíme cestovať," konštatoval Jozef Škrlík.

Dve nové tváre

V drese 1. HFC Humenné sa na Štiavničkách objavili aj dvaja noví hráči, ktorí spolu tvorili útočný dvojzáprah. Poľské dvojičky Daniela a Mateusza Pyrkovcov doplnil ich bratranec Maciek. Po ročnej pauze sa v humenskom drese objavil Matej Rožník, ktorý svojím výkonom urobil na trénera dobrý dojem. Po zraneniach sa do prípravy už zapojili Hanc i J. Lukáč, naďalej však ostáva mimo hry štvorica Lišivka, Bačík, Opiela a Šalata.

Štatistika

B. Bystrica - 1. HFC Humenné 4:0 (0:0).

1.HFC: Pillár (46. Matkobiš) - Paraska (75. Demčák), Hanc (60. Peter Šuľák), J. Lukáč, D. Pyrka (60. Pavol Šuľák) - Mateusz Pyrka, Čavojský (65. Petrovský), Ljubarskij (65. Guba), Leško - Maciek Pyrka, M. Rožník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.