Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Humenská hráčska "vnútorná" sila...

Sportnet|Publikované 6. mar 2009 o 23:00

Futbalisti 1. HFC Humenné nemajú finančne vyriešený január, svoj prvý jarný duel odohrajú v Dun. Strede pravdepodobne "iba" na vedľajšom ihrisku (i

keď s umelou trávou).

HUMENNÉ. Svoje úvodné jarné vystúpenie absolvujú futbalisti 1. HFC Humenné na Žitnom ostrove. Sily si zmerajú s rezervou Dunajskej Stredy, ktorá sa nachádza na chvoste tabuľky.

Nevyriešený január

Po tom, čo prvoligista spod Vihorlatu prerušil zimnú prípravu na takmer dva týždne, mu odloženie prvého jarného kola padlo vhod. "Určite áno, aj keď neviem, či sa ten výpadok úplne zacelil. Dokopy sa dal celkom kvalitný káder, na druhej strane nás trápia zranenia Opielu i Mikulanina, uvidíme, či budú k dispozícii obaja srbskí stredopoliari. Oveľa horšia situácia v kádri je však z psychického pohľadu. Nálada nie je dobrá, hráči ešte nemajú vysporiadané januárové výplaty... Verím však, že sa nad to prenesú, zabojujú a naše problémy sa po návrate prezidenta klubu z dovolenky vyriešia, aby sme mohli ďalej pokračovať," naznačil nelichotivú situáciu v klube Jozef Škrlík.

Vedľajšie ihrisko?

Rezerva Dun. Stredy sa po jeseni nachádza na chvoste tabuľky, v boji o záchranu je to teda pre Humenčanov dôležité stretnutie. Realitou ešte môže byť, že sa neodohrá na hlavnej hracej ploche, ale na vedľajšom ihrisku s umelým trávnatým povrchom. "Domáci majú vo svojich radoch zväčša mladých futbalistov, ktorí sa chcú dostať do A-mužstva, keďže hráme v nedeľu, rátam, že práve z áčka niektorí hráči aj prídu vypomôcť. Bude to ťaký zápas. Čo sa týka otázky hracej plochy, my sme so žiadosťou domácich nesúhlasili. Dôvod? Na jednej strane vzniká Únia ligových klubov so snahou presadiť čo najlepšie podmienky pre kluby, na strane druhej však ako prvoligisti možno budeme hrať na vedľajšej ploche. Beriem, že ihrisko je schválené, má pasport, no takto sme už rovno mohli hrať niekde v okolí, na dedine, kde hracia plocha tiež spĺňa parametre. Podľa mňa je to dehonestujúce, akoby to malo splniť iba zápasový účel. Hlavne, že ste hrali, je to jedno kde. Akoby sa všade inde mohlo hrať, iba na hlavnom štadióne Dunajskej Stredy nie," konštatoval kouč 1. HFC Humenné.

Čierna séria

Východniarov zdobila v jeseni štatistika mužstva dvoch tvárí. Doma neprehrali, vonku nezískali ani bod. Pohľad na tabuľku im dáva šancu čiernu sériu zrušiť. "Chceme ju už ukončiť, verím vo vútornú silu kádra a zisk aspoň bodu," dodal Jozef Škrlík.

MARIÁN ŠKUBA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.