Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Humenská domáca premiéra

Sportnet|Publikované 9. aug 2008 o 00:00

1. HFC V SÚBOJI DVOCH POSLEDNÝCHAž vo 4. kole sa humenskí futbaloví priaznivci dočkali prvej ligy. Dnes o 17.00 hod. si Humenčania zmerajú sily s

1. HFC V SÚBOJI DVOCH POSLEDNÝCH

Až vo 4. kole sa humenskí futbaloví priaznivci dočkali prvej ligy. Dnes o 17.00 hod. si Humenčania zmerajú sily s Prievidzou.

HUMENNÉ. Zverenci trénera Jozefa Škrlíka odohrali v súťaži po troch kolách iba dve stretnutia. Dvakrát sa predstavili na ihriskách súperov a v oboch prípadoch ťahali za kratší koniec. Na Interi prehrali východniari 0:5, na Gemeri podľahli R. Sobote tesne 1:2. Domáci zápas s Lučencom bol kvôli počasiu preložený na 3. septembra.

Nahradiť nulu trojkou

Tento výpočet výsledkov radí Humenčanov na chvost tabuľky, keď zatiaľ ako jediný celok nemajú v súťaži ani bod. "A práve túto nulu chceme nahradiť trojkou. Po dvoch prehrách sme síce poslední, ale v tabuľke pravdy v mínuse nie sme. Náš súper z Prievidze však áno, a to piatimi bodmi. Naším hlavným cieľom je víťazstvo. Ak vyhráme, určite sa z dna tabuľky posunieme, čo bude psychická vzpruha a verím, že z kabíny odíde aj smola zranení," naznačil stále nelichotivú situáciu kádra kormidelník 1. HFC Humenné.

Lazaret ostáva

Ani v jednom v doterajších dvoch prvoligových stretnutiach nenastúpil 1. HFC Humenné v kompletnej zostave. Keďže kvôli trestu nemôže hrať D. Pyrka (vylúčenie v R. Sobote), isto tomu tak nebude ani dnes, pričom v kádri sú stále maródi. Už tretí týždeň laboruje so svalom Ruslan Ľubarskij, čerstvé šrámy majú po víkende Paraska i L. Hricov. "Ani jeden z nich netrénoval, nehrali ani pohárový zápas v Dolnom Kubíne. Najhoršia je situácia s Ruslanom Ľubarským. Jeho prítomnosť na trávniku by našu ofenzívu výrazne oživila. Naše ciele sa však nemenia. Po víkende už nechceme byť v tabuľke poslední," podotkol Jozef Škrlík.

Pozor na Maruniaka

Súper z Hornej Nitry trénersky vedie aj v Humennom dobre známy Vladimír Rusnák st. Jeho zverenci zatiaľ doma dvakrát zakopli (Šaľa 1:2, Michalovce 0:2), z pôdy košickej rezervy doviezli bod (1:1), blízko mali aj k trom. "Prievidzu sme videli práve v Košiciach, po prestávke dominovala a mohla pokojne aj vyhrať. Pozor si budeme musieť dať najmä na útočníka Maruniaka, kvalitného hlavičkára. Súper doma body stratil, u nás bude chcieť svoje manko znížiť," dodal humenský tréner.

MARIÁN ŠKUBA

Súvisiace články