Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenné - Turč. Teplice 3:3 (2:1)

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Humenné - V obostranne útočnom stretnutí s množstvom šancí a streleckých pokusov už v 5. min. Lapšanský v páde preveril Matkobiša, strelou z 20 m sa

prezentoval Kuzma a v 11. min. Zvarov priamy kop múr tečoval na roh. Po jeho rozohraní Hancovu hlavičku zblokoval obranca, strelu Michala Pyrku reflexívne kryl brankár, ale bomba D. Pyrku z rohu päťky už skončila v sieti. V šanciach sa objavili o chvíľu Šoltís, Zvara, resp. dvakrát Privitzer, v 30. min. zachránil Pillár pred Jeťkom, no jeho lob pri ďalšej akcii už J. Koleno dopravil hlavou medzi žrde. Po striedaní otraseného Hanca pôsobola obrana 1. HFC dezorientovane, Jeťko nastrelil žrď a Privitzer tesne minul. V 40. min. Lapšanský nevyužil tutovku, faul na Šoltísa ostal nepotrestaný, no ulička D. Pyrku na Lapšanského už znamenala humenské vedenie.

Po prestávke útočné snaženia pokračovali. Zvara z 18 metrov minul, Hoferica natiahol Pillára a narážačka Šoltísa na Lapšanského skončila pohodlným gólom. Humenská radosť však trvala krátko, lebo hrúbky v obrane znamenali za dve minúty vyrovnanie stavu. Domáci si vypracovali tlak, no Lapšanský vo výskoku na loptu nedočiahol, Zvarov priamy kop tesne minul žrď a v 90. min. po rohovom kope vyhlavičkoval Kravárik loptu z bránkovej čiary.

Góly: 12. D. Pyrka, 45. a 56. Lapšanský - 31. J. Koleno, 61. Jeťko, 63. Kempný. ŽK: D. Pyrka, Šoltís, Ovšianik - Hoferica, Kravárik, J. Koleno. Pred 650 divákmi rozhodoval Michlian. 1. HFC: Pillár - D. Pyrka, Rad. Šimko, Hanc (33. Mateusz Pyrka), Ovšianik - B. Kuzma, T. Opiela, Zvara, Michal Pyrka (67. Kupec) - Lapšanský, Šoltís. Tréner F. Buzek. ŠK Aqua: Matkobiš - Ždimera, Kravárik, Pravňa, Šavol - Kempný, Letrik (63. Karas), Hoferica (88. Schmidt), J. Koleno - Jeťko, Privitzer. Tréner I. Šimček.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.