Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Humenné senzáciu proti favoritovi nedokonalo

Humenský dvojblok Mizerák - Dekker v akcii. (Autor: SITA/Štefan Madaras)
Sportnet|Publikované 9. mar 2012 o 20:25

Volejbalisti Humenného prehrali v semifinále Stredoeurópskej ligy s favorizovaným Innsbruckom 2:3, keď viedli už 2:0 na sety.

HUMENNÉ. Vo finále tohtosezónnej edície Stredoeurópskej ligy vo volejbale mužov sa podľa očakávania stretnú slovinský ACH Volley Ľubľana a rakúsky Hypo Tirol Innsbruck. Rozhodli o tom piatkové semifinálové duely na záverečnom turnaji v Humennom.

Najskôr si ACH Volley ľahko poradil s chorvátskym družstvom Mladost Marina Kaštela 3:0 (19, 21, 14) a potom Innsbruck vydrel päťsetové víťazstvo nad domácim VK Chemes Humenné 3:2.

Slovenský vicemajster viedol už 2:0 na sety, ale napokon sa prejavila väčšia kvalita a skúsenosť rakúskeho šampióna.

Výsledky semifinále: Hypo Tirol Innsbruck - ŠK Chemes Humenné 3:2 (-23, -18, 15, 21, 7), Ach Volley Ľubľana - Mladosť Marina Kaštela 3:0 (19, 21, 14).

Sobotňajší program:

16.30 - o 3. miesto: Humenné - Kaštela

19.00 - finále: Innsbruck - Ľubľana.

Pozrite si záznam zo zápasu Humenné - Innsbruck

ico

Sviatok aj v hľadisku

Final four MEVZY sa prenieslo nielen do kvalitného volejbalu, ale aj veľkého záujmu divákov.

HUMENNÉ. Organizačne majú chemesáci veľa povinností, ale všetko je nasmerované k tomu, aby sa turnaj Final four vydaril. Nielen na palubovke, ale aj v hľadisku.

„Šance organizovať Final four sme sa hneď chytili, i keď je to najmä po finančnej stránke veľmi náročné. Všetkým účastníkom hradíme stravu, platíme rozhodcov a delegátov a musíme zabezpečiť aj odmeny najlepším. Tešíme sa však na skvelú atmosféru, už v predpredaji sa rozobrali približne tri štvrtiny vstupeniek z kapacity haly 1 182 miest. Diváci nesklamali, ukázali, že volejbal ich zaujíma, čoho dôkazom bolo plné hľadisko,“ povedal Stanislav Rehuš, predseda Správnej rady VK Chemes Humenné.

VK Chemes Humenné pripravilo pre všetkých priaznivcov volejbalu ďalšie prekvapenie. V areáli športovej haly sa budú predávať suveníry (tričká, šiltovky) s tematikou Final Four.

Súčasne sa budú predávať v rámci akcie aj zľavnené klubové šály. Predaj bude organizovaný iba v rámci Final Four, na sobotu je to: 9.00 - 12.00 hod. a v čase po skončení zápasu o 3. miesto do 18.55 hod.

Skvelá atmosféra zabezpečená jadrom fanklubu chemesákov. Foto: Marián Škuba

mšk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.