Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Humenné sa stále musí spoliehať na mladých

Sportnet|Publikované 9. aug 2012 o 22:00

Zajtra o 17.30 hod. sa predstavia futbalisti ŠK Futura Humenné v domácej premiére. Privítajú súpera z Popradu.

HUMENNÉ. Humenský káder je naďalej oklieštený vplyvom zranení.

V prvom kole nemal humenský kouč k dispozícii až štvoricu hráčov, s ktorými ráta do základnej zostavy. Zranenia vyradili dvojicu Ljubarskij - Hreško, zaregistrovaní ešte neboli Jakubčo ani Bačík.

„V prípade Jakubča sa všetky náležitosti podarilo vyriešiť, otázny je štart Bačíka, ešte asi nebudem môcť rátať s Russlanom Ljubarskym, po operácii je Hreško, takže ho čaká dlhšia absencia. Derby v Trebišove nám v poslednej minúte vyradilo brankára Bálinta, jeho štart je taktiež neistý,“ povzdychol si nad lazaretom Jaroslav Varchola.

Chlapský súper

Poprad cestuje pod Vihorlat s vizitkou dobrej formy, v premiére sezóny doma porazil košickú rezervu 3:0. V ostatných zápasoch sa futbalistom spod Tatier proti Humenčanom darilo, vyhrali posledné tri zápasy (doma 2:0 i 1:0 - vonku 1:0)...

„Minulosť je jedna vec, my sa pozeráme pred seba. Súper je húževnatý, chlapský, pod Tatrami boli vždy vysokí futbalisti. Informácie o súperovi máme, bude záležať od nás, ako sa dokážeme presadiť,“ mienil tréner ŠK Futura Humenné.

Prvý domáci zápas sezóny je vždy dôležitý. Pre Humenčanov ešte viac, keďže derby v Trebišove tesne prehrali.

„K dispozícii máme okrem kapitána Parasku mladých futbalistov, všetko rokom narodenia 1990 a mladší. S výnimkou Jakubča sú to všetko naši odchovanci. Verím, že do zápasu dajú tak svoje srdce, ako aj všetok futbalový um a z tribúny ich snahu diváci podporia,“ dodal Jaroslav Varchola.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.