Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenné napokon bude hrať Stredoeurópsku ligu

Ján Grosiar. Športový riaditeľ VK Chemes Humenné. (Autor: Ján Meňoščík)
Sportnet|Publikované 28. jún 2012 o 22:00

ŠK Chemes Humenné začne extraligu až v druhej časti, takže od jesene môže hrať MEVZU.

ŠK Chemes Humenné začne extraligu až v druhej časti (od januára), takže od jesene môže hrať MEVZU.

HUMENNÉ. V stredu sa na pôde Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) konalo zasadnutie Správnej rady SVF.

Hlavnou témou bolo schválenie Vykonávacích pokynov pre extraligový ročník 2012/13 mužov i žien, pričom práve k tomuto bodu sa upierala pozornosť chemesákov, pretože na základe výsledkov porady zástupcov klubov extraligy bol ŠK Chemes Humenné nútený stiahnuť prihlášku z MEVZY.

ŠK Chemes Humenné, ako majster Slovenska, sa prihlásil do MEVZY s vedomím, že extraligu mužov bude hrať, ako bolo pôvodne uvedené v návrhu „Vykonávacích pokynov SVF 2012-2013“ od jej druhej časti (nadstavba), t. j. so začiatkom od 19. januára 2013.

Na porade zástupcov klubov (13. júna 2012) v Bratislave však bola pomerom hlasovania 5:2 schválená zmena „vykonávacích pokynov“ v čl. 4: Štruktúra súťaží a termínov a nariadená povinnosť klubom, ktoré sa prihlásili do MEVZY (ŠK Chemes Humenné, VT UNICEF Bratislava) hrať extraligu mužov už od prvej (základnej) časti, t. j. od 29. septembra 2012.

Proti tomuto návrhu sa silne ohradil a nesúhlasil s ním zástupca VK Chemes Humenné (pridal sa aj zástupca VT UNICEF Bratislava), ale iba vo dvojici v sedemčlennom zastúpení klubov nemali nárok.

Na základe týchto skutočností bol nútený ŠK Chemes Humenné zaslať list Karlovi Hanzlovi, prezidentovi MEVZY, v ktorom oznámil dôvody núteného odhlásenia z tejto nadnárodnej súťaže. Definitíva mala padnúť na zasadnutí Správnej rady SVF.

Správna rada rozhodla

Z rokovania Správnej rady SVF vyplýva, že schválila Vykonávacie pokyny extraligy mužov i žien pre súťažný ročník 2012/13 tak, že ŠK Chemes Humenné (majster) i Volley Team UNICEF Bratislava (vicemajster) budú v nasledujúcej sezóne hrať najskôr Stredoeurópsku ligu (MEVZA) a do extraligy sa zapoja oba tieto celky až v jej druhej časti (nadstavbe), t. j. od januára 2013.

Znamená to, že návrh o zmene, ktorý vzišiel z porady zástupcov klubov extraligy, bol zamietnutý. Je len logické, že rozhodnutie Správnej rady SVF prijali chemesáci vysoko pozitívne.

„Vyjadrujem radosť nad rozhodnutím Správnej rady SVF, chcem všetkým, ktorí sa o to pričinili, poďakovať. Rozhodnutie považujeme vyslovene za pragmatické,“ konštatoval Ján Grosiar.

Data Volley i live prenosy

V rámci Vykonávacích pokynov extraligy mužov i žien schválila Správna rada SVF dva významné projekty - zavádzanie systému Data Volley zo všetkých zápasov a vysielania live prenosov prostredníctvom klubových kamier cez portál tvcom.cz.

„Žijeme volejbalovo dobu progresu, ak nechceme zaostať, projekt Data Volley je nutný, i keď na druhej strane to znamená výdavky pre kluby,“ dodal športový riaditeľ VK Chemes Humenné.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.