Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenné je v pohárovej súťaži na konečnej

Chemesáci neuspeli. Ani Joščák v tomto prípade. (Autor: mirano)
Sportnet|Publikované 12. dec 2012 o 23:00

Chemesáci nestačili na nemecký Moerser a vo Vyzývacom pohári vypadli. Absencia univerzála Sarneckeho bola až príliš citeľná.

HUMENNÉ. Volejbalový zázrak sa nekonal. Tak by sa dala nazvať situácia, ak by volejbalisti ŠK Chemes Humenné doma v zápase 1/16-finále Challenge cupu zdolali nemecký Moerser SC, následne uspeli aj v zlatom sete a postúpili.

Favorit túto verziu razantne odmietol čo i len pripustiť a vyhral hladko v troch setoch.

Zo strany nemeckého tímu sa pred odchodom na východ Slovenska objavili správy, že odvetu v žiadnom prípade nechce podceniť, ba naopak, cieľavedomo pokračovať vo svojom hernom štýle, ktorý im zatiaľ priniesol úspech.

Zverenci čínskeho kouča Liua v nemeckých službách do bodky splnili taktické pokyny. Hrou v poli boli opäť takmer bezchybní, a keďže chemesáci sa útočne najmä v prvých dvoch setoch iba hľadali, bez väčších problémov sa favorit dostal do psychickej pohody i vedenia.

Až tretí set ukázal to, v čo priaznivci v hľadisku tajne dúfali. Súper sa ocitol pod humenským tlakom, chyby na strane chemesákov sa stratili, druhý technický tajm so stavom 16:11 dával nádej na zisk setu.

Koncovka však bola ešte ďaleko a napokon lepšie do nej vstúpil nemecký tím. Druhá fáza tretieho setu dopadla 5:14, čo znamenalo, že ani v odvete nedokázali Humenčania uchmatnúť favoritovi čo i len set.

Risk nevyšiel

„Súper sa predstavil perfektnou hrou v poli, bola snáď ešte lepšia ako v prvom zápase. My sme sa nestotožnili s našim útokom, opäť veľa našich chýb, čo vychádzalo aj z môjho tlaku na hráčov útočiť do riskantných miest, nahrávača dávať tiež riskantné lopty. Beriem to teda trochu aj na seba. Postup súpera je zaslúžený, chceli sme sa pokúsiť o malý zázrak, čo sa nám z časti darilo iba v treťom sete. Mrzí nás, že sme nezískali aspoň jeden set, lebo aj takýto súper sa mohol aspoň trochu roztriasť,“ konštatoval Richard Vlkolinský.

Poľský univerzál bol síce pred zápasom prezlečený, jednalo sa však iba o psychickú podporu družstva, do hry nezasiahol, nemohol.

Jasne bolo totiž badať, že pri „jemnom“ pokluse stále kríva. A jeho úderná sila v zápase chemesákom výrazne chýbala.

„Kedy bude Mikolaj Sarnecki úplne fit, to nedokážem odhadnúť. Stručne poviem - neviem,“ dodal kouč chemesákov.

Už tento piatok sa volejbalisti ŠK Chemes Humenné predstavia v Kaposvári (MEVZA), isto ešte nie s kompletným kádrom.