Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Humenné i Snina v horúčave zarezávajú

Humenčania od pondelka v tréningovej záťaži. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 6. júl 2012 o 22:00

Pre oboch na úvod vranovský súper. Sninčania ho zdolali 4:2, Humenčanov čaká prvý zápas prípravy dnes.HUMENNÉ/SNINA. Obaja najlepší futbaloví zástupcovia regiónu spod Vihorlatu už týždeň zarezávajú v letnej príprave.

Humenčania sa po roku vracajú do III. ligy, skupina Východ, Sninčania ostávajú v minuloročných „majstrovstvách kraja“, ktoré však majú po novom pomenovanie IV. liga.

Hrajúci tréner 1. HFC Humenné Ruslan Ljubarskij má svojich zverencov v tréningovom zaťažení od pondelka, pričom na príprave mužstva sa podieľajú aj Jaroslav Varchola a Martin Tongeľ.

Priebežne absolvovalo tréningové dávky až 23 futbalistov, pričom veková hranica už tak mladého kádra sa príchodom ôsmich dorastencov ešte viac znížila. Brankári: Bálint, Juščík, Madeja, Vohár; hráči: Paraska, Hreško, Dysko, Pavol Šuľák, Peter Šuľák, Jurov, Vasiľ, Legdan, Koromház, Demčák, Bezeg, S. Karnaj, J. Karnaj, D. Valkučák, Kirvej, T. Kuzma, Čerhit, Hirjak, Ljubarskij.

Zatiaľ sú pracovne (brigádne) v zahraničí Chudina, Voroňák i Tribula. Príprava prebieha v domácich podmienkach, prvý zápas je na programe dnes (9.30 hod.) s Vranovom.

Začali víťazstvom

Sninčania sa zahryzli do letnej „makačky“ už koncom minulého týždňa. „Hráči absolvovali testy, od pondelka klasicky trénujeme. Príprava je krátka, nie je veľa dôvodov na vymýšľanie,“ konštatoval František Hanc, opora zadných radov a tréner mužstva v jednej osobe.

Aj Sninčania dávajú príležitosť najmä vlastným odchovancom, po polroku sa vrátil z hosťovania R. Tomčák. Zápasovú premiéru doma zvládli, v stredu je na programe prípravné letné derby s Humenným.

ico

Fakty

Snina - Vranov 4:2 (3:1)

Góly: Š. Pčola, Červeňák, Bindzár, Regula - Sakala, Lazúr. MFK Snina - I. polčas: Diňa - Halagan, J. Lukáč, S. Lojka, Regula - Červeňák, Haburaj, R. Tomčák, Š. Pčola - Bindzár, Bednár; II. polčas: M. Lojka - Wiener, Kopáč, Krajník, M. Pčola - L. Hišem, Popovič, Jankaj, Regula - Budi, Bednár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.