Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Humenčania zvládli tajbrejkový víkend u súperov

Sportnet|Publikované 12. nov 2007 o 23:00

Volejbalisti VK Chemes Humenné odohrali v sobotu a nedeľu dva náročné zápasy. V Prešove i Púchove vyhrali až po päťsetových bitkách a sú stále bez

prehry.

HUMENNÉ. Odohrať počas dvoch dní dve stretnutia, obe na palubovkách kvalitných súperov a cestovať najprv z Humenného do Prešova, na druhý deň nabrať smer Púchov, nie je malina. Tôbož, ak súperi sú prenasledovateľmi v tabuľke a na lídra sa chceli vytiahnuť.

Po ôsmich rokoch

Jedinou posilou VK Chemes Humenné sa stal pred sezónou nahrávač Stanislav Soták. Keďže pod Vihorlat prišiel z Prešova a jeho zmena klubovej príslušnosti neprebiehala práve bez problémov, návrat na prešovskú palubovku, no už v humenských farbách, bol špecifikom. "V Prešove som odohral osem sezón, myslím, že prišiel čas na zmenu a tá sa aj stala. Teraz som hráčom Humenného, beriem to ako profesionál, chceme porážať súperov, vyhrať titul. Nezamýšľal som sa nad tým, čo ma v Prešove čaká, napokon bola atmosféra protihráčov funkcionárov priateľská," mienil humenský 23-ročný nahrávač.

Životné zápasy súperov

Chemesáci zažili po oba dni horúce chvíľky, lebo neporaziteľnosť v extralige museli potvrdiť až víťaznými tajbrejkmi. Paradoxne oba sa skončili pomerom 15:11... "Prešov sa vzchopil v treťom sete po spornej lopte, riskoval servis, vynútil si piaty set, tam ho však táto zbraň nepodržala, čo som aj očakával. Zápas sme mali dobre rozohraný, mali sme ho zvládnuť na 3:0... Púchov sa predstavil vo forme spred troch - štyroch rokov. Myslím, že hrali ešte lepšie ako Prešov, vo štvrtom sete viedli 16:9, no my sme sa nezlomili. V oboch prípadoch to boli od súperov životné zápasy. Myslím, že už nemôžu hrať lepšie, my sme naopak robili chyby, výkony boli kolísavé, ani servis nebol podľa našich predstáv," dodal Stanislav Soták, podľa krstného mena dnešný oslávenec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.