Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Humenčania ukončia domácu šnúru s Breznom

Sportnet|Publikované 11. dec 2004 o 00:00

Humenné - Hokejistov spod Vihorlatu čaká dnes v poradí štvrtý zápas v sérii na domácom ľade. Po Ružomberku, Kežmarku a Michalovciach ich čaká súper

z horného toku Hrona - Brezno. V ostatnom stretnutí v zemplínskom derby potvrdili Humenčania úlohu favorita až v záverečnej tretine, ktorú vyhrali o tri góly, čo znamenalo aj víťazstvo trojgólovým rozdielom. "Michalovce ma prekvapili veľmi dobrým výkonom, naopak my sme sa nevedeli presadiť, aj keď šancí bolo dostatok. Nakoniec sme boli strelecky úspešní až v tretej tretine, keď súper už toľko nevládal a naša hráčska kvalita sa prejavila viditeľne. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené," zhodnotil posledné vystúpenie svojich zverencov Jozef Čontofalský.

Humenčania sú tak po piatich kolách v pozícii lídra bez straty bodu a svoje postavenie budú chcieť potvrdiť aj proti Breznu. Že to však nebude jednoduchý zápas, dokumentuje aj bilancia súpera, ktorý zatiaľ iba raz prehral (v Ružomberku) a remizoval (doma s Bardejovom). "Keďže druholigová súťaž mi je neznáma, ani Brezno nejako extra nepoznám. Viem však, že má vo svojich radoch viacero hokejistov so skúsenosťami z vyšších súťaží, a preto bude určite nepríjemný. Ak však chceme pokračovať v naplňovaní cieľa, ktorí si HKM Humenné pred sezónou vytýčilo, žiada sa bodovať naplno. Na druhej strane treba podotnúť, že to už nebude zápas ako so súpermi zo začiatku sezóny, keď sme naháňali desiatku. Verím, že nám vo vyrovnanom duely pomôžu svojimi hlasivkami aj diváci," vyjadril svoje prianie humenský kormidelník J. Čontofalský, ktorý počas týždňa prebrázdil Slovensko krížom.krážom. Dôvodom boli rozhovory a rokovania s predstaviteľmi rôznych klubov, mimo iného aj Dubnice, odkiaľ pred sezónou prišla dvojica útočníkov Bobík - Kolínek, no po poslednom zápase sa hráči vyjadrili, že pravdepodobne východ republiky opustia. "Na margo týchto dvoch hráčov môžem povedať, že obaja hokejisti odohrajú v humenských farbách ešte dve stretnutia a potom sa vracajú do Dubnice. Keďže však do 31. januára 2005 môže ktorékoľvek mužstvo meniť hráčsky káder, o posilách uvažujeme aj my. Konkrétnejší však zatiaľ v tejto veci nebudem," dodal J. Čontofalský.

V súťaži sa tak Humenčania predstavia v tomto roku na vlastnom ľade poslednýkrát. Aj to je určite jeden z dôvodov, aby mužstvo prišlo povzbudiť v boji o prvé miesto čo najviac divákov.

Súvisiace články