Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Humenčania so sériou troch stretnutí bez prehry

Sportnet|Publikované 9. okt 2003 o 22:00

Humenné - Najvýchodnejšiemu druholigovému zástupcovi, futbalistom HFC Humenné, patrí po jedenástom kole desiate miesto a v pomyselnej tabuľke pravdy

hodnota mínus piatich bodov. Určite si viacerí fanúšikovia futbalu pod Vihorlatom mysleli, že štyri kolá pred koncom jesene bude konto Humenčanov bohatšie aspoň o tri, štyri body, ale súčasnosť už nikto zmeniť nemôže. V septembri odohrali futbalisti HFC štyri stretnutia, rovnomerne dve na domácej pôde a dve u súperov a ich tajným cieľom bol zisk siedmich bodov. Nakoniec táto štvorkolová bilancia znamenala sériu troch stretnutí bez prehry, no na konto pribudlo bodov iba päť... "Určite s tým spokojný nie sme. Vo Vranove sme zohrali maximálne smolný zápas a o bod, ktorý by nám podľa priebehu hry patril úplne zaslúžene, sme prišli asi päť minút pred koncom. Určite nikto nečakal remízu s Kysuckým Lieskovcom, keď sme do obranného valu súpera búšili takmer celých deväťdesiat minút a po jedinom našom zaváhaní sme nakoniec pykali stratou dvoch bodov. Lepšia herná fazóna nás zastihla v ďalšom domácom súboji so Senicou, v ktorom sa chlapci psychicky zomkli a dokázali otočiť nepriaznivý výsledok a súdržnosť kolektívu napokon slávila úspech aj v Senci, odkiaľ sme sa vrátili s bodom, hoc pri troche šťastia to mohli byť aj body tri," zhodnotil septembrové vystúpenia Humenčanov ich kapitán Marián Veselý. Príjemným a pre mnohých východniarov nečakaným prekvapením bolo hlavne posledné stretnutie futbalistov HFC v areáli Národného tréningového centra v Senci, kde Humenčania nedovolili domácim ani v ich treťom stretnutí na novom trávniku získať plný počet bodov. "Prvý polčas sme mali viac z hry my, po prestávke bola prevaha na strane domácich a z toho pohľadu je remíza spravodlivá. No keď pripomeniem, že nám postranný rozhodca odmával vymyslený ofsajd, keď sme strelili druhý gól, pred odchodom do kabín nastrelil Kozár žrď a v samom závere stretnutia len tesne nedočiahol Ondík na center pred poloprázdnou bránou, mohli sme brať body všetky. Aj bod z horúcej seneckej pôdy však má svoju hodnotu," konštatoval dvadsaťsedemročný rodený Stropkovčan.

Reprezentačná prestávka zapríčinila, že tak prvá, ako aj druhá futbalová liga má počas nasledujúceho víkendu voľno a mužstvá sa môžu maximálne pripraviť na jesenný finiš. Ako prebiehal tréningový Humenčanov proces pred "voľným" víkendom? "Dvojfázovými tréningami sme, ako sa hovorí, dobíjali baterky. Keďže počasie nebolo veľmi prívetivé, využívali sme telocvičňu, posilňovňu a terény popri Laborci. Od pondelka nás čaká tradičný mikrocyklus pred majstrovským stretnutím a v sobotu doma Rapid Bratislava. Nálada je v kabíne dobrá, ak by sme mali aspoň o dva body viac, bola by aj spokojnosť. Máme pred sebou rovnaký zápasový systém, ako v septembri, dvakrát doma i vonku a dúfam, že aspoň sedem bodov z týchto stretnutí získame," dodal M. Veselý.

Zápasový výpadok zverenci trénera V. Rusnáka veľmi pociťovať nebudú, pretože tí, ktorí sú zdravotne úplne fit, budú v nedeľu k dispozícii humenskej rezerve, ktorá ako líder štvrtej ligy hostí pod Kamjanou v šlágri kola tretie Giraltovce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.