Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Humenčania sa dočkali na siedmy pokus

Sportnet|Publikované 22. okt 2015 o 22:00

Prvoligoví hokejisti MHK Humenné vyhrali na ľade Považskej Bystrice.

HUMENNÉ. Do 12. kola zapisovali humenskí hokejisti v prvoligovom účinkovaní body do tabuľky iba po domácich stretnutiach.

Trinástka bola pre nich na Považí šťastná, lebo tam vyhrali presvedčivo 7:1.

Dnes od 17.30 hod. na humenskom ľade východniarske derby so Spišiakmi. Vstupné zdarma.

Dobrá robota

„Konečne sme vyhrali aj vonku,“ reagoval Peter Křemen, humenský tréner.

„Naša hra u súperov zlá nebola, ibaže sme to výsledkovo nezvládali. Najmä prvá a druhá tretina bola z našej strany dobrá, boli sme efektívni v koncovke. Tretie dejstvo sme už iba dohrávali. Sme radi za tri body, lebo nie sme kompletní, pätnásť hokejistov na ľade odviedlo dobrú robotu,“ pochválil svojich zverencov kouč MHK Humenné.

Pomer striel v stretnutí bol síce mierne naklonený k domácim (37:33), čo ovplyvnila posledná tretina, keď východniari kontrolovali sedemgólový náskok. Brankár Volentier napokon prišiel o „shootout“ 44 sekúnd pred sirénou.

Derby so Spišiakmi

Po týždni sa MHK Humenné predstaví opäť na svojom ľade a opäť to bude východniarske derby. Pod Vihorlat mieria Spišiaci.

„Každý zápas je iný. Doma sme silnejší, než vonku, ale iba to nikdy nie je zárukou úspechu. Spišiaci hrali naposledy proti Prešovu veľmi dobre, využili štyri kompletné útoky, bude to veľmi ťažké,“ dodal Peter Křemen.

Po minulotýždňovom nedohratom stretnutí (Humenné – Prešov) majú diváci na derby so Spišskou Novou Vsou vstup zdarma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.