Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Humenčania prehajdákali dvojgólový náskok

Sportnet|Publikované 15. okt 2006 o 22:00

Humenné - Predzápasové prognózy stavali do pozície favorita celok spod Vihorlatu. Nováčik z Turca totiž naposledy bodoval vo 4. kole a čuduj sa

svete, bolo tomu práve proti Humenčanom, ktorí po štvorgólovej nádielke utrpeli zatiaľ najvýraznejšiu prehru v súťaži.

Medzi divákmi avizovaná výsledková odplata poslednému celku tabuľky sa však nekonala, i keď v určitých fázach stretnutia od nej nebolo ďaleko. Domáci mali viacero šancí, po góle Lapšanského v 56. minúte viedli 3:1 a víťazstvu 1. HFC nemalo nič stáť v ceste. No stalo sa... "Veľmi sme chceli vyhrať a možno až premotivovanosť v našich radoch vyústila do množstva individuálnych chýb. Hlavne ľavá strana mala v určitých fázach veľké problémy. Nemôže sa však stať, že vedieme o dva góly a náskok za tri minúty prehajdákame," konštatoval Ondrej Duda, ktorého deravá humenská obrana veľmi trápila. Pri všetkých troch góloch zakončovali totiž futbalisti Turč. Teplíc prakticky do prázdnej brány. "Rušivým vplyvom bolo zranenie Fera Hanca, pretože do obrany sme museli stiahnuť Opielu, čím nám vznikol deficit v strede zálohy. Ani takéto preskupenie radov však naše individuálne chyby neospravedlňuje. A tie musíme striktne riešiť, či sa to hráčom bude páčiť alebo nie. Nemôžeme predsa dostávať góly do prázdnej brány a k tomu ešte kĺzačkou spoza hráča," konštatoval sklamaný Ondrej Duda. Je iba logické, že jeho náprotivok s konečnú deľbu bodov uvítal. "Bolo to z oboch strán útočné stretnutie. Podarilo sa nám zmazať dvojgólové manko, v závere boli šance na oboch stranách. Máme problémy s obranou, hrajú v nej záložníci, ešte šťastie, že nám rozhodca uznal všetky góly, lebo v Dunajskej Strede sme boli úspešní taktiež trikrát, no platil iba jeden," podotkol Ivan Šimček. Pozápasový záujem delegáta stretnutia o zhliadnutie videa však potvrdil, že prvý vyrovnávajúci gól nováčika kvôli postaveniu mimo hry platiť nemal.

Dvojgólový strelec "najsmutnejší"

Humenné - Útočník Ivan Lapšanský bol v stretnutí proti nováčikovi z Turca prakticky pri všetkých humenských góloch. Po faule na tohto útočníka 1. HFC zahrával Zvara priamy kop, ktorý múr tečoval na roh a po ňom otvoril skóre D. Pyrka. Práve autor gólu v 45. min. vysunul 33-ročného útočníka uličkou a ten si s tutovkou bez väčších problémov poradil. Gólom nakoniec skončila aj narážačka so Šoltísom, po ktorej si pred brankárom spracoval loptu, obišiel ho pohodlne napol sieť. Určite vtedy netušil, že tri body pod Vihorlatom neostanú. Ako sa teda cíti útočník, keď v stretnutí dosiahne dva góly, no výsledkom je iba remíza? "Je asi najsmutnejší... Neviem, takéto zápasy, ak doma vyhrávame 3:1 by sa už púšťať nemali. Mne je ťažko hodnotiť, sú od toho iní, ja som osobne z výsledku veľmi sklamaný," konštatoval Ivan Lapšanský, ktorý sa dvoma presnými zásahmi dostal v tabuľke strelcov na hranicu 6 gólov. A to nebol v 77. minúte ďaleko ani od hetriku v stretnutí. Po centri Kupca si nabehol do päťky, ale k lopte mu chýbal kúsok. "Bolo to asi tridsať centimetrov, loptu som nestihol. Škoda. Zápas sme si však prehrali sami. Dostať doma tri góly je veľa, nemôžeme sa vyhovárať, či v jednom prípade bol alebo nebol ofsajd. Rozhodli naše chyby," dodal Ivan Lapšanský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.