Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Humenčania opäť bez dvojice "žltých"

Sportnet|Publikované 17. nov 2006 o 23:00

Humenné - Prvá futbalová liga má na programe predposledné kolo jesennej časti súťažného ročníka 2006/2007. Futbalisti 1. HFC Humenné sa po zvládnutom

zemplínskom derby opäť predstavia v meraní síl so súperom z východu. Dnes o 13.00 hod. sa predstavia na pôde košickej rezervy.

Nálada v humenskej kabíne bola po uplynulom víkende dobrá. Víťazstvo nad Michalovcami znamenalo zisk troch bodov so súperom, ktorý zostáva na jar bojovať v skupine o záchranu, takže plný zápis ostáva započítaný. Rovnaká situácia sa opakuje aj teraz, pretože ani košické béčko po novom roku v baráži s Corgoňligistami figurovať nebude. "Po každom víťazstve je nálada v kabíne lepšia. Sme spokojný, no tento výsledok nepreceňujeme. Hlavne v druhom polčase sme hrali veľmi dobre, mali sme viac šancí a zaslúžene bodovali naplno. Naša snaha bodovať sa upiera aj k súboju v Košiciach, lebo body s týmto súperom sa prenášajú do jari," potvrdil Ondrej Duda už starú známu vetu o význame, resp. zbytočnosti bodov v súťaži.

Keďže v poslednom kole zavíta pod Vihorlat už isto do baráže postupujúca Šaľa, dnes je pre 1. HFC prakticky "záver" sezóny... Byť vo východniarskom derby úspešný však nebude jednoduché, lebo realizačný tím Humenčanov musí opäť riešiť problémy so zostavou. Dvojicu žltých "trestancov" D. Pyrka - Ovšianik nahradili pre dnešok defenzívny stredopoliar Tomáš Opiela a naposledy gólovo úspešný Marián Bellák. "Presne tak. Opäť musíme zostavu lepiť, pričom absencie Opielu a Belláka sú výrazne citeľné. Tobôž, ak k nim pribudol Ivan Lapšanský, ktorý má zranené trieslo. S tým sa už nedá nič robiť, musíme sa s tým vysporiadať. Verím, že chlapci v tomto dôležitom derby siahnu na dno svojich síl a domov sa naprázdno vracať nebude," dodal Ondrej Duda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.