Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Humenčania na Považí s jedným skalpom

Sportnet|Publikované 8. nov 2004 o 00:00

Humenné - Volejbalisti spod Vihorlatu absolvovali svoj druhý víkend na súperových palubovkách s rovnakým výsledkom ako v "premiére" pred dvoma

týždňami. Aj v tomto prípade boli predzápasové ciele postavené na spokojnosti so ziskom jedného zápasu, aj tentokrát sa splnili, no Štefan Hronec pokojnú cestu domov nemal, pretože vedel, že aj tentokrát mali jeho zverenci na plný úspech.

V prvom stretnutí sa Humenčania predstavili na pôde Nového Mesta, ktoré malo do tých chvíľ v kolónke prehier jednotku. Vopred so sklonenými hlavami však chemesáci na stretnutie rozhodne nenastupovali. "Do zápasu sme nevstupovali so zámerom skúsiť, ale rozhodne sme chceli vyhrať. Chlapci si od úvodu verili, a aj keď sme prvé dva sety prehrali, zápas bol vzácne vyrovnaný i kvalitný. Spresnením hry na sieti sme vývoj otočili a nasledoval tajbrejk. V ňom sa obe družstvá od stavu 9:9 "strážili", domáci mali asi päť a my dokonca osem mečbalov, no súdené vyhrať nám nebolo. Za stavu 26:27 sa hráči po bloku Onderčina dokonca už radovali, no verdikt rozhodcu určil aut a toto ochladenie môžno spôsobilo, že v závere už mali viac síl i šťastia domáci," zhodnotil prvé humenské vystúpenie na Považí tréner Chemesu.

V sobotu cestovali Humenčania proti toku Váhu k Púchovčanom, ktorí sú ich susedmi v tabuľke. Aj keď bolo po nešťastnom zápase hráčov ťažko psychicky namotivovať, "povinné" víťazstvo sa nakoniec dostavilo. "Po piatkovej prehre bolo na "psychický" oddych veľmi málo času, súpera sme poznali a vedeli sme, že v jeho radoch je viacero mladých hráčov. Víťazný cieľ sme splnili, aj keď stratiť sme mali iba jeden set, pretože vo IV. sete sme sami dali domácim šancu vrátiť sa do hry. V tajbrejku sme sa odtrhli za stavu 7:6 šnúrou siedmich bodov kvalitnou hrou v poli i na sieti a to rozhodlo," dodal Š. Hronec, ktorého však piatková prehra stále škrela. "Škoda, pretože každý z hráčov cítil, že na Nové Mesto máme a stačilo naozaj máličko, aby sme uspeli. Aj keď niekto prehrať musel, mrzí ma, že po kvalitnom výkone sme to boli práve my. Kým pri návrate z Bratislavy a Malaciek sme výkonom sklamali, tentokrát je to taktiež pri jednom získanom víťazstve oveľa lepšie a to je pre mňa dôležité," konštatoval Š. Hronec.

Súvisiace články