Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hulva pred Skalicou: Ideme si po tri body

Sportnet|Publikované 12. jan 2009 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skOsobku na Pálffyho Košičania hrať nebudúUž len štyri kolá odohrajú košickí hokejisti v základnej časti extraligy.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Osobku na Pálffyho Košičania hrať nebudú

Už len štyri kolá odohrajú košickí hokejisti v základnej časti extraligy. Súťaž potom pokračuje nadstavbou, oceliari si zahrajú v prvej šestke, ktorá ešte stále nie je známa. Medzi mužstvami na piatom až ôsmom mieste sú len minimálne rozdiely. Boj o šestku môže byť dramatický až do posledného kola. Košičania zase bojujú o to, aby sa udržali na vedúcej pozícii.

KOŠICE. Skalica, dnešný súper Košičanov, je momentálne piata. V nedeľu vyhrala v Martine 3:1. Oceliari si zase vylepšovali skóre i osobné štatistiky v súboji s Nitrou. Po druhý raz v sezóne jej nadelili osmičku, hoci vyhrať mohli celkom pokojne aj výraznejšie ako 8:2. V poslednej tretine však súpera nedrvili tak, ako v druhej, takže náskok už nenarástol. Asistenta trénera HC Košice Pavla Hulvu sme sa opýtali:

V tretej tretine súboja s Nitrou mužstvo ubralo z plynu, na Záhorí, ak chce bodovať, bude musieť pokračovať v tom, čo hralo v druhej tretine...

"Je ťažké motivovať sa, keď po dvoch tretinách vyhrávate 8:1. Iste, za takého stavu to chcelo viac šou pre divákov, ale my sme tam mali v závere veľa oslabení. V Skalici, ak máme byť úspešní, budeme musieť hrať tak, ako sme hrali od začiatku proti Nitre."

V tejto sezóne vás ešte Skalica nielenže nezdolala, ale ani nepotrápila. Dokážete si ju udržať na dištanc aj po štvrtý raz?

"Ideme si po tri body, chceli byť sme pokračovať v tom, čo doteraz. Vieme, že Skalica chytila v poslednom čase fazónu, že veľmi veľa tam závisí od ich prvej päťky, ale my na jej ľade chceme vyhrať."

Záhoráci posledné štyri kolá bodovali naplno. Chápete to ako výstrahu?

"Na každého súpera sa pripravujeme zvlášť. Teraz je pred nami taký, ktorý sa dal v poslednom čase dokopy, ale to nič nemení na našich víťazných ambíciách."

Pálffy je so 75 bodmi suverénne najproduktívnejším hráčom extraligy. Hodláte mu venovať väčšiu pozornosť?

"Ako budeme hrať na Pálffyho, to si necháme pre seba. Určite ho nebudeme brániť osobne, je to výnimočný hráč, ktorý by si vypýtal faul, ale päťka, ktorá bude na ľade, si ho musí všímať. Takže to, aby Pálffy nebodoval tak, ako v iných stretnutiach, bude záležitosťou celej päťky."

Proti Nitre sa do bránky po operácii kolena vrátil brankár Lipovský. Mal by chytať aj v rodnej Skalici?

"Je to tak nastavené, aj preto šiel do bránky už proti Nitre, tak, aby bol na Skalicu pripravený. Ale konečné slovo ohľadom nominácie ešte len padne."

Ako to vyzerá s maródmi - obrancom Šterbákom a útočníkom Kmiťom?

"Kmiť mal nastrelený členok, opuchol mu. U Šterbáka išlo o svalové zranenie. Uvidíme, v akom budú stave."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.