Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Hull možno nahradí Demitru v St. Louis

SITA|1. júl 2004 o 11:57

ST. LOUIS 1. júla (SITA) - Vedenie St. Louis Blues sa rozhodlo znížiť rozpočet na platy hráčov a oživiť svoju ofenzívu. Po skončení uplynulej sezóny skončili kontrakty dvojici hviezd - jednému z najlepších ...

ST. LOUIS 1. júla (SITA) - Vedenie St. Louis Blues sa rozhodlo znížiť rozpočet na platy hráčov a oživiť svoju ofenzívu. Po skončení uplynulej sezóny skončili kontrakty dvojici hviezd - jednému z najlepších obrancov v NHL Chrisovi Progerovi a slovenskému centrovi Pavlovi Demitrovi. Vedenie klubu sa však rozhodlo ponúknuť kvalifikačný kontrakt len svojmu kapitánovi Prongerovi, ktorý by tak mal mať v budúcej sezóne príjem 9,5 milióna dolárov. Napriek tomu, že Demitra ostal bez kvalifikačného kontraktu, ktorý mal znieť na 6,5 milióna dolárov, generálny manažér Blues Larry Pleau má záujem na zotrvaní odchovanca dubnického hokeja v St. Louis. Záležať však bude aj na ponuke na trhu s voľnými hráčmi. V St. Louis totiž nie sú spokojní s účinkovaním v bojoch o Stanleyho pohár v uplynulých rokoch a hľadajú strelca na post krídla. Podľa zámorských médií by sa do Blues mohol vrátiť Brett Hull, kde pôsobil jedenásť sezón v rokoch 1987-1998 a stal sa najlepším strelcom v histórii klubu. Čoskoro štyridsaťročný Hull skončil v Detroite, kde mu neponúkli kvalifikačný kontrakt znejúci na 5 miliónov dolárov.

Vedenie St. Louis by v prípade odchodu Demitru, ktorý by sa pridal k trojici Al MacInnis, Scott Mellanby a Jeff Finley, ušetrilo na platoch tohto kvarteta 15 miliónov dolárov. Práve tieto financie by znížili rozpočet a mohli priviesť do tímu Blues žiadanú posilu. Slovenský reprezentačný útočník bol v uplynulých troch rokoch základom najproduktívnejšieho útoku St. Louis, keď hral s krídlami Keithom Tkachukom a Scottom Mellanbym. V historických rebríčkoch klubu mu patrí piata priečka v kanadskom bodovaní aj v počte asistencií.

Súvisiace články