Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hudec určil konečnú nomináciu reprezentácie do 17 rokov

Ladislav Hudec sa pokúsi dostať so slovenskou sedemnástkou na majstrovstvá Európy. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 19. mar 2015 o 18:03

Chlapci sú motivovaní, cítia zodpovednosť. Elite Round pre nich znamená výnimočnú príležitosť. Zvládli prvú fázu kvalifikácie, teraz stojí pred nimi úloha obstáť v priamom boji o Európu, hovorí tréner.

BRATISLAVA. Od soboty 21. marca do štvrtka 26. marca absolvuje slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov kvalifikačný miniturnaj II. fázy tzv. Elite Round o postup na tohtoročné ME v Bulharsku.

V Nemecku v 8. skupine zverencov trénera Ladislava Hudeca vyzvú postupne domáci rovesníci, Taliani a Ukrajinci.

Hudec vo štvrtok zúžil širší 23-členný káder na konečnú osemnástku.

"Rozlúčili sme sa s Dávidom Šipošom, Rastislavom Fischerom, Braňom Šušolíkom, Dávidom Fujákom a Danielom Filipom Mašulovičom. V dvoch až troch prípadoch to bolo naozaj ťažké rozhodovanie," cituje Hudeca oficiálna webová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Program SR 17 v 8. kvalifikačnej skupine ME 2015:

21. marca o 11.00 Nemecko "17" - Slovensko "17" (Wetzlar)

23. marca o 16.00 Slovensko "17" - Taliansko "17" (Marburg)

26. marca o 11.00 Ukrajina "17" - Slovensko "17" (Marburg)

Výnimočná príležitosť

"Do Nemecka cestujeme s 18-členným kádrom. Chlapcom som zdôraznil, že sú členmi mužstva, aj keď s nami necestujú. Dúfam, že to prijali. Ich prítomnosť nám dovolila počas celého zrazu kvalitne trénovať a odohrať modelovaný zápas."

Pred tímom stojí výzva zabojovať o účasť na európskom šampionáte. "Aj preto cítiť na tréningoch isté napätie. Pri modelovanom zápase bola nervozita niektorých hráčov očividná," prezradil Hudec.

"Chlapci sú motivovaní, cítia zodpovednosť. Elite Round pre nich znamená výnimočnú príležitosť. Zvládli prvú fázu kvalifikácie, teraz stojí pred nimi úloha obstáť v priamom boji o Európu.

Podľa kouča sú šance na postup vyrovnané. "Ide o súperov zvučných mien, napriek tomu vidím naše šance 50:50," zamyslel sa.

Nominácia SR 17:

Brankári: Samuel Vavrúš (AS Trenčín), Benjamín Száras (FK Senica)

Obrancovia: Martin Šulek (AS Trenčín), Martin Šimko (FK Dukla Banská Bystrica), Martin Macho (FC Nitra), Denis Nemček (FK Senica), Kamil Jašúrek, Andrej Štrba (obaja FC Spartak Trnava)

Stredopoliari: Filip Halgoš (AS Trenčín), Christián Herc (FC Nitra), Samuel Dancák (MFK Koice), Šimon Štefanec (MŠK Žilina), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Peter Varga (FK Senica), Marek Tešlár (ŽP Šport Podbrezová)

Útočníci: Kevin Kele (ŠK Slovan Bratislava), Ľubomír Tupta (Calcio Catania), Daniel Dubec (MFK Ružomberok)

Náhradníci:

Brankári: Martin Vantruba (FC Spartak Trnava), Dávid Šipoš (FC Nitra)

Obrancovia: Adam Kuľha (MFK Zemplín Michalovce), Timotej Janček (AS Trenčín), Rastislav Fischer (ŽP Šport Podbrezová), Branislav Šušolík (MŠK Žilina)

Stredopoliari: Filip Bango (FC Spartak Trnava), Dávid Fuják (MŠK Žilina), Daniel Filip Mašulovič (ŠK Slovan Bratislava)

Útočníci: Adam Zelenka (FC Nitra), Miroslav Fako (FK Senica), Filip Moďoroši (MŠK Žilina)

Necestujú v porazeneckej nálade

"V danej chvíli bude dôležité minimalizovať vlastné chyby, nedopriať súperovi priestor. Každý zápas začína za stavu 0:0. Rozhodne necestujeme do Nemecka v porazeneckej nálade."

Mužstvo malo naplánovaný odlet z Viedne do Frankfurtu v piatok ráno. Podľa slov technického vedúceho Martina Hrnčíra však môže byť všetko inak.

"V tejto chvíli máme neoficiálne informácie o štrajku leteckej spoločnosti, ktorou sme mali pôvodne cestovať. Ak by sa predpovede potvrdili, máme v talóne riešenie. Z Viedne odcestujeme s trojhodinovým meškaním," povedal Hrnčír.

Súvisiace články