Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Hudáčkovi by na gól bolo treba futbalovú bránku

Ani z tejto šance Libor Hudáček neprekonal brankára Michaila Biriukova z Chanty–Mansijska. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|20. nov 2013 o 19:19

Najlepší strelec Slovana v uplynulej sezóne nedal v tejto ešte ani gól. Tréner Čada žiada od neho v tréningu väčšie úsilie, v zápasoch väčšie nasadenie a jednoduchšie zakončenie. Stále mu verí.

BRATISLAVA. Libor Hudáček bol v minulej sezóne s dvanástimi gólmi najlepším strelcom Slovana, v tejto však v 26 zápasoch základnej časti netrafil do siete ešte ani raz.

Slovenský tím v KHL patrí v ofenzíve medzi najslabšie, v tabuľke Západnej konferencie je predposledný. Chýbajú aj Hudáčkove góly.

„Taký dlhý gólový výpadok som v kariére ešte nemal,“ priznáva ľavý krídelník. Posledný raz skóroval 3. februára tohto roku v zápase s Levom Praha. „Spoluhráči sa mi už smejú a vravia, že pre mňa dajú namontovať na ľad futbalovú bránku, ktorá je osemkrát väčšia, aby som konečne dal gól.“

V štatistikách má 0 + 5

Hudáček nepatrí medzi typy, ktoré by pre streleckú krízu nespávali, ale vidieť, že mu to nie je príjemné. Fanúšikovia Slovana si ho stále pamätajú ako strelca víťazného gólu v predĺžení siedmeho zápasu finále play off extraligy s Košicami na jar 2012. Dvoma gólmi pomohol aj Slovensku k striebru na MS 2012.

„V mládežníckych rokoch som nepatril k vyloženým strelcom, v útočnej formácii som skôr pripravoval šance spoluhráčom. Tým však nechcem povedať, že terajšia situácia je normálna,“ povedal 23-ročný pravák.

V štatistikách tohto ročníka má v kanadskom hodnotení päť bodov za asistencie. „Dostanem sa do šance, ale možno aj šťastie mi chýba, aby mi puk konečne padol do siete. Viem, že musím pritvrdiť streľbu, zjednodušiť koncovku, nevymýšľať.“

Po tréningu zvykne Hudáček zostať dlhšie na ľade, pridáva si streľbu na bránku.

hudacek_tasr1_600.jpg

Tréner Čada (vpravo) Hudáčkovi (vľavo) stále verí.

FOTO: TASR

Tlak si nepripúšťa

Strelecké suchoty sú teraz častou témou rozhovorov Hudáčka so spoluhráčmi, s trénermi, s priateľmi.

„Vravím si, veď je to len šport a stáva sa to aj lepším hráčom ako som ja,“ vravel po stredajšom tréningu. „Sústreďujem sa na iné pokyny, ktoré mi tréner dáva a snažím sa ich plniť. Najdôležitejšie je, aby mužstvo vyhrávalo.“

Hudáček si nevytvára na seba tlak, aby nehral v kŕči, a verí, že už v najbližšom stretnutí čiernu sériu pretrhne.

„Nie som poverčivý, ale keď mi z rôznych strán radili, strčil som už hokejku do záchodovej misy a vyskúšal aj ďalšie 'zaručené' triky. Nič nefunguje,“ zasmial sa v trápení.

Potešil sa novej zásielke kompozitových hokejok Warrior, ktoré by mohli byť tie pravé a vo štvrtok ich berie na sériu zápasov do Ruska.

Góly nesľubuje

Vlani ťažil v Slovane zo spolupráce v tretej formácii s Jánom Lipianskym a Miroslavom Šatanom, neskôr aj s Romanom Kukumbergom.

Teraz mu tréner našiel miesto v útoku s Petrom Ölveckým a Kukumbergom a Rostislav Čada tvrdí, že nie v spoluhráčoch je chyba, že Hudáček sa gólovo zasekol. V tréningu od neho žiada väčšie úsilie, v zápasoch väčšie nasadenie a jednoduchšie zakončenie. Kouč mu stále verí.

„Rád by som splatil trénerovu dôveru gólom už v piatkovom zápase v Chanty-Mansijsku,“ vyhlásil útočník.

„No sľúbiť môžem len to, že sa opäť budem snažiť hrať ako najlepšie viem.“

hudacek_tasr_600.jpg

Libor Hudáček hral posledný domáci zápas s ochrannou sieťkou.

FOTO: TASR

Domáci zápas s Omskom na fotografiách

((galeria))

Slovan letí do Ruska aj s Kopřivom a Radivojevičom

Tréner Rostislav Čada bude mať na ďalšom tripe v Rusku k dispozícii 28 hráčov. Troch brankárov, osem obrancov a sedemnásť útočníkov.

BRATISLAVA. Výprava Slovana Bratislava odcestuje na štvrtý trip v tejto sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) aj s dvojicou Miroslav Kopřiva, Branko Radivojevič.

Stredajšie vyšetrenie českého gólmana, ktorý nedochytal utorkový duel proti Omsku (3:1), vyvrátilo vážnejšie zranenie. Slovenský krídelník Radivojevič sa už vystrábil zo zranenia ramena, ktoré si privodil v prvom domácom zápase novembrovej série proti Jugre.

Tréner Rostislav Čada bude mať celkovo k dispozícii 28 hráčov - 3 brankárov, 8 obrancov, 17 útočníkov. Informoval o tom web klubu.

Slovanisti odletia do Ruska vo štvrtok skoro ráno a v piatok na nich čaká duel na ľade Jugry Chanty-Mansijsk (14.00). V nedeľu sa predstavia v Jekaterinburgu (12.00), v utorok v kazašskej Astane (14.00) a trip zakončia vo štvrtok 28. novembra na klzisku Avangardu Omsk (13.00).

Slovanu patrí predposledná, trinásta priečka v Západnej konferencii, za ôsmym miestom zaručujúcim postup do play-off zaostávajú aktuálne o 9 bodov.

(sita)

Súvisiace články