Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hudáčkovci chcú do vitríny Tatranský pohár

Zahrajú si doma. Bratia Hudáčkovci budú veľkým lákadlom. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 24. aug 2016 o 14:16

Už 69. ročník sa uskutoční na štadiónoch v Poprade a Spišskej Novej Vsi.

POPRAD. Druhý najstarší hokejový turnaj v Európe bude mať hviezdne obsadenie.

Okrem domáceho HK Poprad sa ho zúčastnia český HC Oceláři Třinec, fínsky Lahti Pelicans a švédsky Örebro HK.

Fanúšikovia hokeja si prídu na svoje, veď pod Tatrami sa predstaví obrovská kvalita rozličných hokejových štýlov.

„Naše vedenie nám naložilo veľký kameň, všetky mužstvá majú špičkovú kvalitu. Chcel by som poprosiť všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť. Také mužstvá totiž nevidíme u nás každý deň. Pre nás to bude príprava, ale zároveň veľká prestíž. Už len jedno víťazstvo nás veľmi poteší,“ uviedol kapitán popradských kamzíkov Arne Kroták.

Tréningová hala v Poprade

Zaujímavú novinku týkajúcu sa novej tréningovej haly prezradil primátor Popradu a jeden z dvoch čestných prezidentov HK Poprad Jozef Švagerko.

„Na výstavbu tréningovej haly je už podané územné konanie. Každé väčšie hokejové mesto ju má. Je veľmi potrebná aj pre rozvoj športu v regióne.“

Jeden zápas aj na Spiši

Piatkový duel Örebro HK – HC Oceláři Třinec odohrajú na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, keďže slovenskí bratia a zároveň reprezentanti Libor a Július Hudáčkovci, ktorí sa predstavia v drese Örebro, sú odchovancami spišskonovoveského hokeja.

„Veľmi som sa potešil, keď som zistil, že si zahráme turnaj pod Tatrami. Všetky štyri mužstvá sú veľmi kvalitné. Je to síce len príprava, ale my chceme Tatranský pohár vyhrať. Predpokladám, že príde veľa ľudí. Je to dobrý impulz a skvelá reklama pre Slovensko zorganizovať takto kvalitne obsadený turnaj v Poprade,“ povedal brankár švédskeho tímu Örebro HK Július Hudáček.

„Chlapcom sa veľmi páči v Poprade aj v neďalekých Tatrách. Pochvaľujú si najmä kvalitu ľadu, vynovený štadión, ale aj lacné pivo,“ s úsmevom doplnil.

Doma to bude špecifické

Pre rodákov z Harichoviec, bratov Hudáčkovcov, bude piatkový súboj Örebro – Třinec na spišskonovoveskom zimáku niečím špecifickým.

„Určite podáme stopercentný výkon. Vyhrať tento turnaj nebude jednoduché. Aj zápas s Popradom bude ťažký, očakávam, že domáci na turnaji pred svojimi fanúšikmi nezložia zbrane. Bude to trochu náročné na psychiku, lebo asi príde veľa ľudí. Máme však už nejaké skúsenosti, zvládneme to. Teším sa na zápas, snáď mi tam niečo padne a Julo nedostane gól,“ zaželal si útočník Libor Hudáček.

Program

Štvrtok – 16.00: Örebro HK (Švédsko) – Pelicans Lahti (Fínsko), 19.00: HK Poprad – HC Oceláři Třinec (Česko).

Piatok – 18.00: Poprad – Lahti, Örebro – Třinec (v Sp. Novej Vsi).

Sobota – 16.00: Lahti – Třinec, 19.00: Poprad – Örebro.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.