Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

"Hudáčkovce" v derby porazili Smižany a udobrili si svojich priaznivcov

Jozef Petruška|Publikované 11. máj 2016 o 22:00

Veľké derby sa nieslo v znamení zahadzovaní gólových šancí, ale hlavne v priateľskej atmosfére.

Veľké derby v znamení zahadzovaní gólových šancí, ale hlavne v priateľskej atmosfére.

HARICHOVCE. Menší sviatok futbalu bol v nedeľu na harichovskom štadióne. Ak príde niekto z trojice Teplička – Hrabušice – Smižany, vždy to má svoj špecificky náboj.

V 21. kole 5. ligy Podtatranskej trošku sklamala divácka návštevnosť, ale futbal to nebol zlý.

Mladoženáč Vojtila

O nižšiu návštevu sa pričinili aj domáci futbalisti, pred týždňom zarmútili svojich priaznivcov remízou s Veľkou Lomnicou.

Proti Smižanom už jasne dominovali a v zostave sa objavil dobre známy Lukáš Vojtila. Zo základnej zostavy Harichoviec sa na krátky čas vytratil. Dôvod bol jednoduchý – ženil sa.

„V podstate je to jedno, nejakú zmenu nevnímam,“ s úsmevom odpovedal na otázku, či sa darí lepšie ženáčovi, ako slobodnému, Lukáš „Víno“ Vojtila.

„Po svadbe som nehral, ale potom už mi tréner dával príležitosť. Aj v derby so Smižanmi som striedal. Stretnutie malo svoju kvalitu. Začali sme lepšie, no opäť sme doplácali na našu najväčšiu slabinu – gólové zakončenie. Už pred týždňom sme kruto doma pykali s Veľkou Lomnicou a teraz sme sa v posledných sekundách strachovali o výsledok. Nakoniec všetko dobre dopadlo a už myslíme na stretnutie v Hranovnici,“ skonštatoval dlhovlasý bojovník na pohľadanie L. Vojtila.

Po krutej prehre 0:4 doma s Nálepkovom cestovali Smižany k susedom s malou dušičkou. Vôbec si hanbu neurobili. Hrali statočne a bojovne, ale v druhom polčase sa im futbalová šťastena otočila chrbtom.

Dokázali znížiť na 1:3 a v závere zahodili dve veľké tutovky.

Najväčšie pozitívum veľkého derby bola priateľská atmosféra pred, počas a po zápase.

„Derby bolo super. Výborné ihrisko, dobrá atmosféra, treba však uznať, že domáci boli o niečo lepší. Zahodili veľa gólových šancí. Na druhej strane, my sme zahodili šance na zdramatizovanie zápasu. To skôr som ja mohol chytiť jeden, dva góly a bolo by všetko ináč,“ povedal brankár Slovana Smižany Imrich Kyseľ.

Hokej už nesledujú v telocvični

Po skončení zápasu 5. ligy Podtatranskej Harichovce – Smižany (3:1) sa každý ponáhľal domov, lebo o pár minút začínal nedeľňajší zápas na hokejových majstrovstvách sveta, Slovensko – Francúzsko.

A v týchto dňoch sa menia Harichovce na Hudáčkovce. Aj otec Rudolf si v nedeľu pozrel najprv futbal a potom sa poponáhľal na hokej.

„Tentoraz hokej spoločne v telocvični nesledujeme. Vo vedľajšej krčme je spoločné fandenie a pozeranie hokejových zápasov. Možno keď to naši dotiahnu úspešne ďalej, opäť budeme fandiť našim chlapcom a zvlášť bratom Hudáčkovcom spoločne celá dedina v telocvični pri veľkoplošnej obrazovke,“ uviedol šéf harichovského futbalu Miroslav Sakáč.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.