Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hudáčkovce bez Libora vydreli víťazstvo

Rozhodujúci moment. Brankár Margecian bol na túto strelu prikrátky a lopta skončila v sieti. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 29. máj 2012 o 22:00

Celý víkend bol v Harichovciach v znamení osláv strieborných rodákov Hudáčkovcov. Mladší z bratov priniesol aj majstrovský pohár, ktorý získal so Slovanom Bratislava. Na ihrisku sa urputne bojovalo o tri body.HARICHOVCE. Športové slávnosti v Harichovciach, premenovaných na Hudáčkovce, vyvrcholili nedeľňajším majstrákom s Margecanmi.

Domáci tréner Duľa mal čo robiť, aby mužstvo čo najlepšie pripravil a skoncentroval na zápas, lebo eufória z hokejových osláv sa preniesla aj na futbalistov.

„Keď bude o tri–štyri góly, tak by sme ho mohli na záver na pár minút zapojiť do hry. Registračný preukaz má stále platný,“ povedal ešte na štvrtkovom tréningu tréner Pavol Duľa ohľadom možnosti zaradenia Libora Hudáčka do zostavy.

„Nie, nie, hrať futbal nemôžem,“ avizoval pred stretnutím Libor, keďže mu to zmluva príliš nedovoľuje. Boj o tri body o záchranu tak sledoval len z diaľky.

„Libor pritiahol do hľadiska vyššiu návštevu, čo nás ešte viac motivovalo. No len zopakujem, že proti sebe sme mali zdatného súpera. Tri body nás tešia, no rovnako aj úspech nášho rodáka Libora. Aj touto cestou mu my futbalisti z Harichoviec gratulujeme,“ povedal nestor harichovského futbalu Tibor Staroň a pridal aj zhodnotenie súboja s Margecanmi.

„Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Trošku nám to škrípalo v zálohe a útoku. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany, no našťastie sme ich protiútoky eliminovali. Skôr ako hra nás teší zisk troch vydretých bodov, ktoré možno definitívne znamenajú záchranu. Od začiatku jari sme hrali o záchranu a to bol náš cieľ.“

((a))

Prišli na oslavy

Aj samotných futbalistov z Margecian potešilo, že v nedeľu si mohli zahrať v Hudáčkovciach. Na vlastné oči si mohli pozrieť majstrovský pohár a zagratulovať úspešnému reprezentantovi.

„Hralo sa v oslavnej atmosfére na počesť Hudáčkovcov. Domáci možno o ten gól boli lepší, mali navrch. Nechceli sme s nimi hrať otvorenú partiu, tomu sme prispôsobili aj taktiku. Pred nami sú ešte tri kolá a doma nás čakajú dva ťažké zápasy, v tých chceme uhrať dobré výsledky,“ uviedol hráč Margecian Stanislav Sokolský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.