Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

„Hudáčekovce“ body zachraňujúcim Margecanom nedarovali

Futbal v hokejovej obci. Harichovce žijú hokejom, v nedeľu ich viac potešili futbalisti. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 12. máj 2013 o 22:00

V piatoligovej spoločnosti je zaujímavý boj o záchranu. Najviac namočené sú Margecany a Jaklovce, ale ani jeden z dvojice v nedeľu nebodoval.HARICHOVCE. Keď sú na tribúne v Harichovciach čierne plachty na oknách, je to znamenie, že sa hrajú majstrovstvá sveta v hokeji.

V tunajšej telocvični sa pozorne sledujú na veľkoplošnej obrazovke hokejové zápasy, výkony bratov Hudáčkovcov (hlavne Libora). Aj preto je táto dedina premenovaná počas majstrovstiev na Hudáčkovce.

V nedeľu sa hneď po zápase s Margecanmi utekalo na hokej. A domáci priaznivci boli dobre naladení, veď futbalisti zvíťazili 3:1.

„Hokej je teraz viac populárnejší ako futbal, no na šiestu ligu tu chodí vždy veľa divákov. Hoci Margecany sú z konca tabuľky, u nás nesklamali. Predstavili sa dobrým výkonom, no chýbali im gólové šance. Keď si niekto myslel, že Margecany si od nás odnesú plný bodový zisk, bol na veľkom omyle. Doma nikomu nič nedarujeme,“ uviedol po víťazstve 3:1 tréner Harichoviec Marián Blicha.

Rýchle góly

Po plnom bodovom zásahu sa Harichovce – Hudáčkovce pohybujú v hornej časti tabuľky. A nový tréner Marián Blicha môže byť s doterajším priebehom jari maximálne spokojný.

„Proti Margecanom sme strelili dva rýchle góly, čo nás veľmi upokojilo. Zo začiatku mali hostia rešpekt, prenechali nám hru. Po dvoch góloch sme začali hrať vlažne. Po zmene strán hostia ožili, k čomu im pomohol gól na 2:1. Margecany odkryli hru, cítili šancu, ale pred našou bránou toho veľmi nevymysleli. Upokojil nás gól na 3:1 a tri body ostali doma,“ dodal Marián Blicha a len dodal, že rovnaký výsledok by ho potešil aj na hokejových majstrovstvách proti Rusku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.