Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hudáček jednotkou, potrebujú obrancov

Jaroslav Kmiť pristal na trojročný kontrakt s HC. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 5. máj 2009 o 22:00

V tábore majstra sa v týchto dňoch dáva dokopy mužstvo, ktoré bude v nasledujúcej sezóne obhajovať extraligový primát, ale súčasne Slovensko reprezentovať v Lige majstrov. Ktorý hokejista oblečie, respektíve vyzlečie dres HC Košice?KOŠICE. Po návrate zo svetového šampionátu vo Švajčiarsku rieši generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš opäť naplno klubové záležitosti. A to bol aj dôvod, prečo sme ho požiadali o rozhovor.

Pán Bakoš, o Homéra, s ktorým ste sa dohodli na dvojročnom kontrakte, ste mali dlhodobý záujem. Bolo teda rokovanie o jeho prestupe o to jednoduchšie?

"Bolo jednoduchšie v tom, že Ján Homér chce hrať za Košice aj napriek tomu, že mal ponuky zo zahraničia."

Tým, že ste Gronovi a Kmiťovi ponúkli trojročné zmluvy, ste dali najavo, že sú to pre vás kľúčoví hráči?

"Áno, sú to pre nás kľúčoví hráči, tento tím sa skladal 3 roky a obidvaja boli jeho súčasťou a lídrami počas celej sezóny aj v samotnom finále."

Zmluvy sa skončili Rudolfovi Hunovi, Tomášovi Slovákovi aj Marcelovi Šterbákovi. Nakoľko je ich zotrvanie v Košiciach reálne?

"So všetkými troma sme v kontakte, Marcelovi Šterbákovi sme dali aj konkrétnu ponuku, ale dnes mi oznámil, že sa rozhodol pôsobiť v Českej extralige konkrétne v Mladej Boleslavi. Rudolf Huna aj Tomáš Slovák pochopiteľne po úspešnej sezóne sa snažia získať angažmán v zahraničí, čo podľa mňa v dnešnej situácii nebude jednoduché a v jednaní o ich pôsobení v Košiciach by sme mali pokračovať po 30. máji."

V akom štádiu je návrat dvoch odchovancov Tomáša Marcinka a Vladimíra Draveckého, ktorí doposiaľ pôsobili v zámorí?

"O obidvoch máme eminentný záujem, všetko bude jasnejšie, keď sa pôjde na ľad. Hrať NHL je tak ako pre Vlada aj pre Tomáša prioritou. V prípade, že by sa im to nepodarilo, obidvaja prejavili záujem hrať za Košice."

Svoje pôsobenie v HC ukončil gólman Miroslav Lipovský. Najskôr ste si u neho uplatnili opciu. Prečo ste sa napokon nedohodli?

"Miro Lipovský odviedol v Košiciach počas svojho 2,5-ročného pôsobenia výbornú prácu. Jeho ďalšie pôsobenie v Košiciach by mu negarantovalo post jednotky a k tomu prináleží aj jeho finančné ohodnotenie, takže napokon sme sa nedohodli, ale v profesionálnom živote športovca treba byť pripravený aj na takúto situáciu."

Kto by mal pribudnúť na brankársky post k Júliusovi Hudáčkovi?

"Július Hudáček by mal byť v novom ročníku tímovou jednotkou, pribudne k nemu Dominik Pec, náš odchovanec, ktorý chytával na našej farme, spolu s juniorom Tomášom Halászom."

Z obrany odchádzajú českí legionári Jaroslav Špelda a Petr Mocek. Ako je to s Michalom Grmanom, ktorý bol v HC len na hosťovaní?

"Momentálne rokujeme s Liptovským Mikulášom o jeho pôsobení v Košiciach. Verím, že sa v priebehu mája dohodneme a Michal bude pôsobiť v Košiciach."

Na akom poste sa ešte prioritne hodláte posilniť?

"Celok potrebujeme doplniť o jedného-dvoch hráčov v obrane, pokiaľ by vyšlo pôsobenie Hunu, Draveckého a Marcinka v našom tíme pre budúcu sezónu, tak budem spokojný. Extraliga nám začína 11. septembra 2009, verím, že sa nám to podarí doplniť o hráčov, ktorých som spomenul."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.