Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Hudač po šprintérskom triumfe Majdičovej mieri najvyššie

TASR|26. nov 2006 o 13:47

Kuusamo 26. novembra (TASR) - Úspech na novom pôsobisku nenechal na slovenského trénera behu na lyžiach Ivana Hudača dlho čakať. V sobotňajších pretekoch ...

Kuusamo 26. novembra (TASR) - Úspech na novom pôsobisku nenechal na slovenského trénera behu na lyžiach Ivana Hudača dlho čakať. V sobotňajších pretekoch Svetového pohára FIS v šprinte klasickou technikou jeho nová zverenka Slovinka Petra Majdičová získala svoje druhé prvenstvo v SP a svoje premiérové pod vedením nového kouča.

"Petra má fantastickú formu a vo finálovom behu v podstate od začiatku kráčala za víťazstvom. Už v záverečnom stúpaní pred príchodom do cieľovej rovinky na štadióne spravila rozhodujúci únik a vo finiši ju už nemohli ohroziť," komentoval víťazný beh Majdičovej Hudač, ktorý po štvrorročnej práci pri slovenskom reprezentačnom A-družstve prekvapil zmluvou so slovinským zväzom. Za výrazne lepšími podmienkami so sebou zobral aj Štefana Lichoňa, dlhoročného servismana reprezentačného dua Martin Bajčičák - Ivan Bátory.

Vedenie v Ľubľane si sľubovalo od Hudačovho príchodu najmä výkonnostný pokrok najväčšej hviezdy slovinského bežeckého lyžovania. "Viaceré veci v jej tréningovom procese sme pomenili a celú letnú prípravu Petra absolvovala bez komplikácií a všetky ukazovatele svedčili o tom, že jej výkonnosť je veľmi vysoká. Až som sa obával, či nedosiahla vrchol formy príliš skoro," povedal slovenský tréner a pokračoval: "Pôvodným cieľom pre Svetový pohár bolo pre nás zájsť aspoň jeden výrazný výsledok, čo však už máme v podstate za sebou. Po sobotňajšom triumfe som však nášmu servismanovi Lichoňovi povedal, že s Petrou môžeme reálne zaútočiť aj na celkové prvenstvo. Ďalšími prioritami pre nás budú samozrejme Tour de Ski a majstrovstvá sveta v japonskom Sappore."

Pre Hudača nebol Majdičovej triumf premiérovým trénerským úspechom v kariére. Vo februári 2005 sa tešil z historicky prvého slovenského víťazstva v SP v samostatnej ére, keď Bajčičák vyhral v Reit im Winkl. "Vždy, keď tréner vidí svojho zverenca vhcádzať víťazne do cieľa je to úžasný pocit. Inak tomu nebolo ani teraz, keď vyhrala Petra. No ja som ešte stále Slovák a aj ním zostanem a priznám sa, že niekedy sa pristihnem pri myšlienkach, aké by to bolo, ak by sme s chlapcami získali ďalšie úspechy," zdôveril sa Hudač.

Súvisiace články