Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Hruščák sa vybral so životopisom do Kataru

Patrik Hruščák. V Prešove sa nechytil... (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 28. jan 2014 o 23:00

Košičan Patrik Hruščák, pravá spojka slovenskej hádzanárskej reprezentácie, si hľadá robotu od 1. januára.

Košičan Patrik Hruščák, pravá spojka slovenskej hádzanárskej reprezentácie, si hľadá robotu od 1. januára, keď musel vypratať svoju skrinku v šatni prešovského Tatrana. Koncom minulého týždňa sa vybral so svojím životopisom do Kataru, aby ho ukázal majiteľom špičkového klubu z Dohy Al Sadd Handball Team.

KOŠICE. Keďže jeho telefón je momentálne nedostupný, zavolali sme jeho otcovi Jánovi Hruščákovi, ktorý v 1. MHK Košice trénuje starších dorastencov.

„Paťo letel do Kataru zo Schwechatu minulú sobotu, s tímom Al Sadd už absolvoval zopár tréningov, a dnes je na lekárskej prehliadke. Chvalabohu, zranený nebol, takže by to mohlo s jeho angažmánom dopadnúť dobre,“ nádejal sa Ján Hruščák.

„Ak prejde zdravotnými testami, vyzerá to tak, že by mohol podpísať zmluvu do konca tejto sezóny. Začiatkom roka mal Paťo nejakú ponuku aj zo Švajčiarska, ale keď sa rozhodol pre Katar, už ho nekontaktovali.“

Lukratívny pobyt

Klub Al Sadd Handball Team, ktorý je úradujúci šampión Kataru, získal do svojich služieb aj bývalého španielskeho reprezentanta, 41-ročnú brankársku legendu José Javiera Hombradosa, a pôsobia v ňom napríklad Chorvát Mario Tomič, Nemec Andrej Klimovets, či hráči s dvojitým občianstvom Bosniak Selvedin Omahič a Chorvát Marko Pandžič.

Trénerskú taktovku drží ďalší Chorvát Franjo Meter. A z tohto pohľadu nemožno hodnotiť tento katarský klub tak, že by nemal úroveň.

Aj keď treba otvorene povedať, že pobyt v ňom je pre hráčov lukratívny najmä z finančného hľadiska.

„Samozrejme, nedá sa poprieť, že je to veľmi zaujímavé aj z tejto stránky,“ neprotirečí Hruščák starší. „Ale Katarčanom ide aj o to, aby zvýšili úroveň ligy a viac spopularizovali tento šport vo svojej krajine, keďže budú hostiť najbližšie majstrovstvá sveta hádzanárov. Aj preto je pre Paťa Katar zaujímavý.“

Reprezentovať chce

Výkonnosti Patrika Hruščáka by pôsobenie v katarskej lige nemuselo uškodiť, a rozhodne tam nejde s tým, že by prestal mať záujem o reprezentáciu.

„Určite nie, Paťo chce reprezentovať aj naďalej. Je to niečo podobné ako v prípade futbalistu Weissa. Keď bude mať výkonnosť a tréner Heister ho zavolá, veľmi rád príde. Angažmán v Katare neznamená koniec v reprezentácii, bude to preňho nová, cenná skúsenosť,“ vraví jeho otec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.