Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hrubé chyby

Sportnet|Publikované 21. júl 2008 o 22:00

ŠTYRI GÓLY HUMENČANIA INTERU DAROVALI1. HFC Humenné nehral na Pasienkoch až tak katastrofálne, ako hovorí výsledok, kruto však pykal za naivné

ŠTYRI GÓLY HUMENČANIA INTERU DAROVALI

1. HFC Humenné nehral na Pasienkoch až tak katastrofálne, ako hovorí výsledok, kruto však pykal za naivné chyby defenzívy.

HUMENNÉ. Začiatok sezóny ako zo zlého sna. Prvoligista spod Vihorlatu necestoval k Interu s veľkými očami, ale debakel 0:5 čakal skutočne iba málokto.

Slabý deň defenzívy

V letnej príprave sa humenské rady posilňovali najmä v ofenzíve. Obrannú formáciu považoval tréner Jozef Škrlík za stabilnú, napokon aj výkony z uplynulej sezóny napovedali, že hrala spoľahlivo. Päťgólová nádielka však prognózy pevnej humenskej obrany vyvrátila úplne na ruby. "Až takú výraznú prehru sme si nezaslúžili, obraz hry jej nezodpovedal, no to nikoho zaujíma. Dôležitý je zahanbujúci výsledok, ktorý vzišiel z hrubých chýb. Naša obrana si vybrala slabší deň, stáva sa to, na druhej strane prehrať na Interi nie je tragédiou, škoda výsledku. Podstatné je, aby sme sa z chýb dokázali poučiť a vyvarovať sa ich v ďalších zápasoch," konštatoval Jozef Škrlík.

Päťka po troch rokoch

V uplynulej sezóne inkasovali Humenčania najviac iba jediný raz tri góly, pred dvoma rokmi bola najvyššou prehrou dvakrát "štvorka". Päťgólová nádielka sa tak v humenskom podaní zopakovala po troch sezónach. Vo vtedajšom 26. kole súťažného ročníka 2005/2006 sa východniari predstavili pri Slnečných jazerách: FC Senec - HFC Humenné 5:0 (2:0), góly: Takáč 3, Kozár, Mougfire... Pod výrazné víťazstvo interistov v tohtosezónnej ouvertúre podpísal útočný dvojzáprah domácich Majtán - Hodek spolu štyrmi presnými zásahmi. "Obaja sú kvalitní ligoví hráči, tým je povedané všetko," podotkol kormidelník 1. HFC Humenné.

Lazaret ostáva

Na Pasienkoch sa Humenčania predstavili v oslabenom zložení. Chýbali Ľubarskij, Mikulanin, Petrovský i Poljak. Podľa všetkého sa situácia do soboty, keď sa pod Vihorlatom predstaví Lučenec, výrazne nezlepší. "Dnes je to ešte skoro predpovedať, ale silne pochybujem, že Ľubarskij bude už v sobotu fit, štart Mikulanina i Poljaka je takmer stopercentne vylúčený," dodal Jozef Škrlík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.