Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Hrozenská proti Venus Williamsovej

TASR|20. jún 2003 o 14:37

Aktualizované o súperov slovenských kvalifikantov ---------------------------------------------------------

Wimbledon 20. júna (TASR) - Na tohtoročnom tradičnom grandslamovom turnaji vo Wimbledone sa v hlavnej mužskej a ženskej súťaži predstaví rekordný počet jedenásť slovenských tenistov. Na podujatiach tzv. veľkej štvorky mal slovenský tenis doteraz jedenásťnásobné zastúpenie iba na Australian Open v januári tohto roku.

V mužskej časti bude slovenský tenis zastupovať kvarteto hráčov. Do hlavnej súťaže sa priamo dostala trojica Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Karol Beck, ktorých po skvelom účinkovaní v kvalifikácii doplnil daviscupový záchranca Slovenska v zápase proti Luxembursku Michal Mertiňák. Kučerovi prisúdil žreb prvého kola 28. nasadeného skúseného Juhoafričana Wayna Ferreiru. Slovenská dvojka Dominik Hrbatý sa na svojom nie práve obľúbenom povrchu bude snažiť o víťazné parížske repete spred troch týždňov proti turnajovej dvanástke Thajčanovi Paradornovi Srichaphanovi. Zvolenskému rodákovi Karolovi Beckovi postavil žreb úvodného kola do cesty náročnú prekážku v podobe 16. nasadeného Rusa Michaila Južného. Wimbledonský debutant Michal Mertiňák dostal súpera ako hrom - bývalú svetovú jednotku, víťaza US Open z roku 2000, 18. nasadeného Marata Safina z Ruska.

V pavúku ženskej hlavnej wimbledonskej súťaže bude tento rok figurovať sedem slovenských tenistiek. K priamo postupujúcej Daniele Hantuchovej, Janette Husárovej, Henriete Nagyovej a Ľudmile Cervanovej sa po úspešnom ťažení v náročnej kvalifikácii pripojilo trio Martina Suchá, Eva Fislová a Stanislava Hrozenská.

Relatívne najľahší žreb prvého kola má zo Sloveniek deviata hráčka sveta Daniela Hantuchová, ktorá sa stretne so snaživou Francúzkou Marion Bartoliovou. Na Henrietu Nagyovú čaká nebezpečná Ruska a turnajová desiatka Anastasia Myskinová - v ich doteraz jedinom vzájomnom súboji vlani v Dubaji mala navrch Myskinová. Ľudmila Cervanová dostala kvalifikantku, zhodou okolností debutantku na turnaji krajanku Evu Fislovú. Janette Husárová nastúpi proti 22. nasadenej Nathalie Dechyovej z Francúzka, s ktorou má negatívnu bilanciu 0:4.

Novozámčanka Martina Suchá, ktorá sa snaží dostať na svoje niekdajšie rebríčkové postavenie v Top 50, ťahá po víťazstve na turnaji ITF v Grade a bravúrne zvládnutej wimbledonskej kvalifikácii už osemzápasovú víťaznú šnúru. V 1. kole ju čaká Španielka Gala Leonová-Garciová, s ktorou má pozitívnu bilanciu 2:0.

Okrem Filsovej zažije premiéru na posvätnej tráve v All England Clube ďalšia členka Národného tenisového centra (NTC) Stanislava Hrozenská (184.). Žreb bol však nemilosrdný - nastúpi proti dvojnásobnej víťazke (2000 a 2001), 4. nasadenej Venus Williamsovej z USA.

Aktualizovaný žreb 1. kola grandslamového turnaja vo Wimbledone - Slováci:

ženy:

Anastasia Myskinová (10-Rus.) - Henrieta NAGYOVÁ (SR), Marion Bartoliová (Fr.) - Daniela HANTUCHOVÁ (9-SR), Ľudmila CERVANOVÁ (SR) - Eva FISLOVÁ (SR), Janette HUSÁROVÁ (SR) - Nathalie Dechyová (22-Fr.), Gala Leonová-Garciová (Šp.) - Martina SUCHÁ (SR), Stanislava Venus Williamsová (4-USA) - Stanislava HROZENSKÁ (SR)

muži:

Paradorn Srichaphan (12-Thaj.) - Dominik HRBATÝ (SR), Karol BECK (SR) - Michail Južný (16-Rus.), Karol KUČERA (SR) - Wayne Ferreira (28-JAR), Michal MERTIŇÁK (SR) - Marat Safin (18-Rus.)

Súvisiace články