Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hrozbu hromobitia zažehnali, ale v podobných výkonoch musia pokračovať

Sportnet|Publikované 25. nov 2002 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa dnes predstavia vo východoslovenskom derby na ľade Popradu s ambíciou potvrdiť dobrú hru z posledného stretnutia, v

ktorom zdolali lídra z Trenčína 4:2.

Piatkové víťazstvo nad vojakmi sa zrodilo po naozaj jednom z najkvalitnejších výkonov Košičanov v tejto sezóne. "Iste. Bol to vydarený zápas, prispel k tomu výrazne aj fakt, že Trenčín je dobrým mužstvom," vrátil sa k duelu útočník HC Arne Kroták (na snímke s pukom).

Veru, modro-bieli na mužstvá zo špice tabuľky vedia zahrať, horšie to však je v zápasoch s papierovo slabšími celkami. V nich často absentuje výbušnosť, dôraz a lepší pohyb, a v takých prípadoch si divák príliš na svoje nepríde. Minulú nedeľu sa takto napríklad východniari obrali o bod v súboji proti Liptovskému Mikulášu, ktorý doviedli do víťazného konca až po predĺžení. A keďže podobné nevýrazné výkony sa nepáčili ani sponzorom a funkcionárom, pred zápasom s Trenčínom bola v kabíne dusná atmosféra. Povrávalo sa totiž o hrozbe radikálnych rezov, napríklad aj v kádri mužstva, ak stretnutie s Trenčanmi nedopadne dobre. "Bolo to cítiť. O to viac sme chceli dokázať, že hokej hrať vieme a vieme ho hrať dobre." Na prípadné opatrenia, ktoré by mohli nasledovať, upozornili hráčov aj kormidelníci. "Rozprávalo sa o tom, počúvali sme to z každej strany. Najrozhodnejšie nám to povedali naozaj tréneri. Hoci nevraveli úplne konkrétne, všetci sme si domysleli, o čo ide." Hoci mužstvo nastupovalo pod takýmto tlakom, nervozitu na ňom badať v priebehu stretnutia nebolo a svojej úlohy sa zhostilo dobre. "Nervozita opadne vždy po prvom striedaní. Potom sa už každý sústredí na hru a vedľajšie veci vníma len pred zápasom alebo po ňom. Počas boja sa snaží najmä plniť svoje povinnosti na ľade."

Po súboji s Trenčínom hráčom nemohol vyčítať nikto nič, ale uvedomujú si, že v prípade ďalšej série nevydarených výkonov by sa podobné dusno mohlo dostaviť znovu. "Pravedodobne asi áno. Budeme sa však snažiť, aby sa niečo podobné neopakovalo."

Teraz je už len na samotných hokejistoch, aby dokázali, že hokej hrať vedia nielen v deň Večera sponzorov, ale aj inokedy. Potvrdiť to môžu už dnes v Poprade. S Podtatrancami sa však v tejto sezóne trápia a vo vzájomných dueloch sa zatiaľ nemajú čím chváliť. Vyhrali iba raz, potom nasledovali dve prehry, jedna dokonca na domácom ľade. "Máme s nimi ozaj zlú bilanciu, dvakrát sme ťahali za kratší koniec povrazu. Najmä nás mrzí prehra 4:6 v domácom prostredí. Neviem, buď na nás vedia zahrať, alebo si to neviem vysvetliť," pokrútil hlavou A. Kroták a vzápätí ubezpečil, že bojovný duch a nasadenie, ktoré Košičanov zdobilo v súboji proti Trenčínu ostane v mužstve aj naďalej. Napokon, je to naozaj v ich vlastnom záujme.

Program dnešného 28. kola ST extraligy: Žilina - Martin, Sp. N. Ves - Zvolen, Poprad - Košice, Trenčín - Skalica (17. hod.), Slovan - L. Mikuláš (17.30). Dnešné 21. kolo I. ligy: Prievidza - Trebišov, Topoľčany - Senica, B. Bystrica - Dubnica, Nitra - Ružinov, Michalovce - Prešov, P. Bystrica - Zvolen B (17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.