Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Hronec: Potrápila nás prihrávka

Sportnet|28. nov 2005 o 00:00

Prešov - Humenskí volejbalisti v prvom sete derby ukázali, prečo sú v tomto extraligovom ročníku v tabuľke tak vysoko a nemusia mať rešpekt pred

žiadnym súperom. Sústredenou obranou na sieti, pestrou nahrávkou a následne rôznorodým útokom dokázali držať Prešovčanov na dištanc. Vysoký štandard z prvého setu však neudržali.

"Zlom prišiel začiatkom druhého setu, domáci nás kvalitným podaním zatlačili do úplnej defenzívy. My sme sa trápili na prihrávke, čím trpela celá útočná hra. Ďalšie sety síce už neboli také jednoznačné, ale my sme sa s prihrávkou nevysporiadali až do konca a pootvorili tak Prešove dvere k víťazstvu," hodnotil tréner Chemesu Štefan Hronec.

Jeho zverenci mali počas zápasu pasáže s dobrými výkonmi, ktoré však striedali niekoľkobodové výpadky. Tých druhých bolo priveľa na to, aby mohli Humenčania pri Toryse uspieť. "V určitých pasážach sme dokázali naplniť moje predstavy o obrane na sieti v súčinnosti s obranou v poli. Žiaľ, akonáhle sme sa dostali pod tlak, hráči sa zabúdali, prestávali plniť taktické príkazy a z toho pramenilo množstvo nevynútených chýb."

Humennému chýbali na súpiske zranení Mikula a Pollák, čo tiež zohralo svoje. "Mikula nám ako prijímajúci smečiar citeľne chýbal, túto činnosť som už spomínal. Blokári v určitých fázach boli dosť nemohúcni, vtedy sa žiadalo minimálne prestriedanie a pri absencii Polláka som tam účinnú náhradu nemal."

Súvisiace články