Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hrnka spustil gólový uragán

Oceliari znovu ukázali svoju silu. Košice otočili aj zápas proti Zvolenu. Na snímke gól Petra Bartoša (vľavo). (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 21. feb 2016 o 23:00

Druhý víťazný obrat po sebe predviedli hokejisti HC Košice, ktorí prehrávali 0:2 v piatok proti Nitre aj v nedeľu so Zvolenom.

Druhý víťazný obrat po sebe predviedli hokejisti HC Košice, ktorí prehrávali 0:2 v piatok proti Nitre aj v nedeľu so Zvolenom a v oboch prípadoch sa duel skončil víťazstvom oceliarov 4:3. Gólový účet Košíc otváral takmer v polovici stretnutia útočník Tomáš Hrnka.

KOŠICE. Zvolen pricestoval do metropoly východu v dobrej forme, keď vyhral posledných šesť duelov a v prípade víťazstva sa mohol priblížiť na dva body lídrovi súťaže.

Po góloch Juríka a Klímu mal k tomu ideálne vykročené, no už o 23 sekúnd znížil po dorážke Hrnka.

Eufóriu Steel Arény však už o 13 sekúnd schladil Jurík, ktorý opäť vykresal pre Zvolenčanov dvojgólové vedenie.

„Hrali dobre a my sme spravili hlúpe chyby, po ktorých sme dostali góly. Hralo sa nám ťažšie, keď už súper viedol, ale našťastie to pre nás dopadlo dobre a my môžeme byť len radi,“ povedal po stretnutí Hrnka.

V začiatkoch chýba koncentrácia

Proti Nitre otáčali zverenci trénera Čadu duel v závere zápasu, včera sa vrece s gólmi roztrhlo už v druhej tretine. Na slabšie začiatky zápasov si budú musieť dať Košičania obzvlášť v play-off veľký pozor.

„Neviem, čím to je, ale môže to byť určitou nekoncentrovanosťou, aj keď stále si o tom hovoríme. Bohužiaľ, teraz sa to stalo tak, že v dvoch zápasoch po sebe sme inkasovali prvé dva góly. Nemyslím si však, že by to bolo nejakým pravidlom. Vyhrali sme a to je najdôležitejšie,“ povedal Hrnka, ktorý pomenoval aj hlavné faktory košického obratu.

„Zomkli sme sa a povedali sme si niečo aj v kabíne. Každý išiel do súbojov na maximum a to si myslím bolo rozhodujúcim kľúčom k úspechu.“

Divákom sa to musí páčiť

Gólovú smršť predviedli košickí hokejisti v druhej tretine a aj v záverečnom dejstve, keď sa za 30 sekúnd presadili Boltun a Spilar.

„Myslím si, že divákom sa to musí páčiť a pre nás i trénerov sú to trochu nervy, ale keď sú z toho potom tri body, tak sme spokojní,“ skonštatoval Hrnka.

Košičania majú pred Zvolenom deväťbodový náskok, ktorý by si už mali udržať do konca základnej časti.

„Musíme ísť aj naďalej do každého zápasu na sto percent. Nič nepodceníme a budeme chcieť víťaziť až do konca,“ povedal Hrnka.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.